Tenis stołowy. Brzeżanie Bajor i Galas medalistami mistrzostw Polski

Natalia Bajor na 2. stopniu podium, a na 3. miejscu Michał Galas. Medale MMP wywalczyli w mikstach. Klubowe
Na obiektach Areny Kompleksu Hotelowo-Sportowego Rokita im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozegrano 28. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym.

W zawodach wzięło w sumie udział 111 tenisistek i tenisistów (w tym 49 młodzieżówek i 62 młodzieżowców) w wieku od 19-21 lat, wyłonionych na podstawie rankingu ogólnopolskiego. Mistrzostwa były rozgrywane w 3. konkurencjach: w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. Na starcie obecni byli też Opolanie, a najlepiej wypadli brzeżanie (wychowankowie trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra): 19-letnia Natalia Bajor (obecnie KU AZS UE Wrocław) i 21-letni Michał Galas (obecnie AZS PWSZ Nysa).

Duży sukces zanotowała bajor, która wywalczyła złoty medal i mistrzostwo Polski w kategorii młodzieżowej. W finale pokonała ona 4-1 (11,7,6,-9,10) Sandrę Wabik. Poza tym sięgnęła po srebrny medal w grze mieszanej wraz z Tomaszem Tomaszukiem (Pogoń Siedlce) oraz brąz w grze mieszanej z koleżanką klubową - Wabik. W sumie Bajor rozegrała w ciągu trzech dni 12 pojedynków w trzech konkurencjach, uzyskując dziesięć zwycięstw i notując dwie porażki.
Brzeżanka należała obok Marka Badowskiego, Patryka Zatówki oraz Michała Bańkosza do największych gwiazd MMP.

Dobrze zaprezentował się Galas, który w grze mieszanej, wspólnie z Martyną Dziadkowiec wywalczył brązowy medal, przegrywając w półfinale 1-3 z parą Bajor-Tomaszuk. W grze podwójnej wraz ze swoim partnerem Łukaszem Jarockim (Piaskovia Piaski) dotarli z kolei do 1/8 finału, a w grze pojedynczej Galas uplasował się na miejscach dzielonych 17-24.

W MMP brali udział też inni Opolanie, ale nie odnieśli większych sukcesów. Najlepiej z nich wypadła Patrycja Paszek (AZS PWSZ Nysa), która w grze pojedynczej uplasowała się na miejscach dzielonych 13-16 oraz Sylwia Szlapa (Victoria Chróścice), która zmieściła się na miejscach w przedziale 17-24. Pozostali zawodnicy i zawodniczki plasowali się dużo niżej, odpadając w I lub II rundach.