Tenis stołowy. Dobry start Bartoszek i Paszek na olimpiadzie

Julia Bartoszek i Agata Paszek oraz ich trenerka Marta Lityńska na drugim stopniu podium za rywalizację drużynową. ozts.pl
W Ostródzie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a w finałach bardzo dobrze wypadły podopieczne trenerki Marty Lityńskiej.

Drużyna MOKSiR-u Zawadzkie w składzie Julia Bartoszek i Agata Paszek zdobyła srebrny medal przegrywając w finale z faworytami - drużyną Śnieżnika Stronie Śląskie, w której grają najwyżej sklasyfikowane zawodniczki w Polsce: Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Drugi medal tym razem brązowy para z Zawadzkiego wywalczyła w grze podwójnej. W spotkaniu o finał znów przegrały z siostrami Węgrzyn. W grach pojedynczych Bartoszek w walce o półfinał uległa zawodniczce KS Gorce Nowy Targ - Aleksandrze Garb 2:4, a Paszek w walce o półfinał nie sprostała późniejszej mistrzyni Annie Węgrzyn 0:4. Obydwie Opolanki zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Ponadto w grze mieszanej Bartoszek w parze z Arkadiuszem Kołosem (Rokicie Szczytniki) partię o strefę medalową przegrała z mikstem Katarzyna Węgrzyn - Jakub Witkowski (Odra Głoska Księgienice) 2:3 i została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Klaudia Przygoda (MGOKSiR Korfantów) została sklasyfikowana w grze pojedynczej na miejscach 17-24 w gronie 64 startujących zawodniczek, natomiast w grze podwójnej para Klaudia Przygoda - Milena Kluszewska zajęła ostatecznie miejsca 9-16. Również w „drużynówce” ekipa z Korfantowa została sklasyfikowana w tym samym przedziale lokat. W grupie zawodniczki MGOKSiR-u przegrały jeden mecz z AZS-em Łomża.

W kategorii kadetów nasi reprezentanci nie odnieśli większych sukcesów. Najwyżej sklasyfikowana została para w grze mieszanej Milenia Kluszewska - Konrad Kołach (Victoria Chróścice) - na miejscach 17-32. Drużyna kadetów z Chróścic w składzie Kołach - Maciej Malecha wywalczyła miejsca 17-24. Podsumowując tegoroczną olimpiadę wyniki należy uznać za zadowalające.