Tenis stołowy. Młoda brzeżanka walczyła w Stambule

Natalia Bajor
Natalia Bajor fot. Archiwum klubowe
13-letnia Natalia Bajor z Brzegu wróciła z zakończonych w Stambule mistrzostw Europy kadetów i juniorów.

Uczennica PG 3 w Brzegu, reprezentująca AZS UE Wrocław, reprezentowała Polskę w kategorii kadetek U-15. Młoda zawodniczka wystąpiła we wszystkich konkurencjach.

W grze drużynowej, wspólnie z trzema starszymi o 2 lata koleżankami (Sandra Wabik, Sylwia Pawlak, Marta Krajewska), spisały się dobrze, zajmując 8. miejsce.

W grze singlowej Natalia doszła do III rundy, a w walce o wejście do 1/16 finału uległa 1-4 15-letniej Viktorii Truzinski z Serbii.

Wcześniej brzeżanka miała wolny los, a w II rundzie wygrała 4-0 z Dajaną Jojic z Bośni i Hercegowiny. Ostatecznie uplasowała na 33. miejscu (startowało 117 zawodniczek).

W grze podwójnej nasza zawodniczka wystąpiła z Sylwią Pawlak, ulegając w I rundzie 2-3 francuskiej parze Celine Pang - Alyssia Permin.

Natomiast w grze mieszanej Natalia wystąpiła wspólnie z Patrykiem Zatówką i byli najmłodszymi zawodnikami reprezentacji Polski. W mikscie Natalia i Patryk przegrali ze słowacką parą Patrik Vlacuska - Eva Jurkova 2-3.