Tenis stołowy. Natalia Bajor na podium, inni „przepadli”

Natalia Bajor na najniższym stopniu podium zawodów w Wieliczce.
Natalia Bajor na najniższym stopniu podium zawodów w Wieliczce. Zbiory prywatne
W Wieliczce rozegrani I Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym, z udziałem 134 zawodników i 88 zawodniczek.

Bardzo dobrze wypadła w nim Natalia Bajor (wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg) - obecnie KU AZS UE Wrocław, która uplasowała się ex aequo na miejscach dzielonych 3-4 z Roksaną Załomską (KU AZS AJD Częstochowa). Bajor była przed turniejem rozstawiona z numerem cztery i nie zawiodła, stając na najniższym stopniu podium. Pingpongistka z Brzegu rozegrała cztery mecze, z których trzy wygrała uzyskując bilans setów 13-8.

W walce o finał brzeżanka uległa 1-4 Klaudii Kusińskiej (GLKS Nadarzyn). Pierwszy w tym sezonie turniej krajowy GGP wygrała Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew), która pokonała 4-3 w finale Klaudię Kusińską.

Z opolan startujących w barwach naszych klubów na najwyższych miejscach dzielonych 21-24 uplasowała się Natalia Michorczyk (Klub AZS PWSZ Nysa). Pozostali zawodnicy i zawodniczki byli sklasyfikowani poza turniejem głównym (1/16). Miejsca 33-40 zajęli: Patrycja Paszek (AZS PWSZ Nysa) i kwalifikantka Agata Paszek (MOKSiR Zawadzkie) oraz Michał Galas (AZS PWSZ Nysa). Lokata 41-48. przypadła z kolei Katarzynie Osińskiej (AZS PWSZ Nysa).

Nie udał się występ najlepszemu w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Dawidowi Połoszczańskiemu (Victoria Chróścice), który tak jak Piotr Piasecki (LZS Żywocice) został sklasyfikowany w ostatnim przedziale miejsc. Inni z naszych graczy nie przebrnęli eliminacji.

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.