Tenis stołowy. Natalia Balicka wicemistrzynią Polski

Natalia Balicka
Natalia Balicka fot. Ze zbiorów klubu
Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów rozegrano w Sosnowcu. Duży sukces odniosła zawodniczka AZS PWSZ Nysa Natalia Balicka, która z Karolem Szarmachem (Ostródzianka Ostróda) dotarli do finału gry mieszanej.

Ta para w mistrzostwach została rozstawiona z nr 13 i w dwóch pierwszych rundach pokonała duety: Aneta Olendzka (Noteć Inowrocław) - Karol Prus-Strowski (Silesia Miechowice) 3:0 (8, 7, 9) i turniejową "trójkę" Agata Pastor (AZS Częstochowa) - Jakub Perek (Opoka Trzebinia) 3:1 (-6, 9, 7, 6).

W ćwierćfinale Balicka z Szarmachem wygrali z Agnieszką Maluszczak i Radosławem Żabskim (Gorzovia Gorzów Wlkp.) 3:0 (10, 8, 8), zaś w półfinale wyeliminowali rozstawionych z nr 2 Darię Łuczakowską (AZS Wrocław) i Krzysztofa Kaczmarka (Opoka Trzebinia) 3:1 (-8, 6, 8, 9). W finale przegrali 1:3 (13,-9,-13,-10) z Xu Jie (GLKS Nadarzyn) i Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Maz.).

Srebro Balickiej to pierwszy krążek MP seniorów zawodniczki naszego województwa po 17 letniej przerwie. Ostatnie medale zdobyła Dorota Djaczyńska-Nowacka (Stal Zawadzkie).