Tenis stołowy. W Korfantowie odbył się duży turniej

Bogusław Kasprzysiak
Jessika Andraczek (z lewej) i Aleksandra Nowak.
Wszystkie trofea dla Polaków.

W tej zorganizowanej po raz szósty międzynarodowej imprezie startowało aż 104 uczestników z miast partnerskich Korfantowa z Belgii, Czech i Francji oraz z klubów polskich. Prym wiedli tenisiści polscy, którzy zajęli wszystkie 1. miejsca.

W kategorii juniorów Tomasz Gałązka (Nowogames Nysa) wygrał w finale 3:1 z Dariuszem Burgerem (Granit Strzelin), na 3. pozycji uplasował się Mateusz Kalinowski (Silesia Miechowice). Polacy bezkonkurencyjni byli także wśród seniorów, a najlepszym okazał się Dariusz Szlubowski (Nowogames) zwyciężając w pojedynku finałowym 3:0 Marka Kądzielę (Tajfun Ligota Łabędzka). Brąz wywalczył Piotr Bereziuk, kolega klubowy Szlubowskiego.

W rywalizacji seniorek główne role odegrały zawodniczki z Opolszczyzny. Pojedynek finałowy był wewnętrzną sprawą tenisistek Victorii Chróścice: Jessiki Andraczek i Aleksandry Nowak. Lepszą okazała się Nowak, wygrywając po zaciętej, pięciosetowej walce. Jako jedyna z gości zagranicznych na podium dla zwycięzców znalazła się Czeszka, Gabriela Somrova (SK Frydland nad Ostrawicą). W spotkaniu o 3. miejsce zwyciężyła ona 3:1, Julię Drzozgę (MOKSiR Zawadzkie).

Z udziałem aż 16 zespołów rozegrano turniej drużynowy. Wygrał Tajfun, a dalsze miejsca wyróżnione nagrodami zajęły: 2. Nowogames, 3. AZS AJD Częstochowa, 4. MGOKSiR Korfantów, 5. Płomień Limanowa.