Tenis ziemny. Dwa finały i triumf Justyny Jegiołki

Justyna Jegiołka.
Justyna Jegiołka. Sławomir Mielnik
Tenisistka Smeczu Leśnica wygrała turniej deblowy z cyklu ITF w norweskim Oslo, a w finale singla była bardzo blisko sukcesu.

W grze pojedynczej rozstawiona z piątką Opolanka grę zaczęła od wygranej 6-1, 6-1 ze Szwedką. W ćwierćfinale stoczyła zaś zacięty mecz z Chorwatką Adrijaną Lekaj. Nasza tenisistka z czwartą rakietą turnieju wygrała w tie breaku trzeciego seta do dwóch.

Półfinał zaczął się od porażki Opolanki 5-7, ale w dwóch kolejnych partiach była lepsza od Norweżki Melanie Stokke (6-2, 6-3). Wreszcie w finale zmierzyła się z rozstawioną z jedynką i klasyfikowaną 130 miejsc wyżej Turczynką Pemrą Ozgen. Jegiołka zaczęła wybornie, zwyciężając partię otwarcia 6-2, ale ostatecznie po trzech godzinach walki przegrała spotkanie. Drugiego seta 3-6, a decydującego po tie breaku 6-7. O wygranej rywalki zdecydowały dwie ostatnie piłki.

Porażkę w decydującym meczu singla Jegiołka powetowała sobie w deblu, w którym wystąpiła z Holenderką Evą Wacanno. Zostały rozstawione z jedynką, a walkę zaczęły od 1/4 finału i zwycięstwa 6-4, 2-6 [10-4] z Karen Barbat (Dania) - Amandine Cazeaux (Francja). W półfinale pokonały zaś 6-3, 6-3 Caroline Rohde-Moe i Melanie Stokke (Norwegia). W ostatnim pojedynku turnieju szybko, w dwóch setach do jednego, odprawiły Chorwatki Jana Fett - Adrijana Lekaj.