Teraz będą mogli pomagać jeszcze lepiej. Nowy wóz strażacki Oddziału Ratownictwa Wodnego OSP w Opolu

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Fot. Miłosz Bogdanowicz
W piątkowy wieczór strażacy z Oddziały Ratownictwa Wodnego OSP w Opolu mieli powód do świętowania. Pod ich remizę podjechał bowiem nowy wóz strażacki, który zapewni jeszcze większe możliwości pomocy innym.

- Nowy wóz to specjalistyczny pojazd do ratownictwa wodnego. Na wyposażeniu samochodu z napędem znajdują się m.in. agregat prądotwórczy, pilarki, pompy wysokiej wydajności, sprężarka do nabijania butli do aparatów ODO, suchy skafander czy też kamizelki asekuracyjne. – tłumaczy Pan Michał Uszczyński z OSP ORW w Opolu.

Strażacy podkreślają, że pojazd zakupiono po wielu latach starań i dzięki wsparciu licznych osób dobrej woli oraz instytucji. Zdecydowana większość kwoty potrzebnej do zakupu wozu została pokryta z różnego rodzaju dofinansowań. Wkład własny stanowił jedynie około 12% ceny.

Środki na zakup pozyskane zostały z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Urzędu Miasta Opola, Polskiej Grupy Energetycznej, WIK Opole, Nadleśnictwa Opole. Część pieniędzy została też zebrana poprzez zbiórkę na pomagam.pl

Oddział Ratownictwa Wodnego OSP w Opolu to wyjątkowa jednostka, która już od 50 lat niesie pomoc poszkodowanym nie tylko na lądzie ale również w zdarzeniach na wodzie. To jedna z dwóch tego typu jednostek w województwie opolskim. Strażacy służący w niej są dysponowani m.in. do podtopień i poszukiwań w akwenach wodnych.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska