The Rolling Stones. 8 lipca 2018 koncert na stadionie PGE...

  The Rolling Stones. 8 lipca 2018 koncert na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na koncert The Rolling Stones w sprzedaży od 1 marca

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Wróblewski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  8 lipca 2018 zespół The Rolling Stones zagra koncert na PGE Narodowym. Bilety na koncert The Rolling Stones w sprzedaży od 1 marca.

  8 lipca 2018 zespół The Rolling Stones zagra koncert na PGE Narodowym. Bilety na koncert The Rolling Stones w sprzedaży od 1 marca. ©Duncan McGlynn / Splash News/EAST NEWS

  Polscy fani The Rolling Stones czekali na tę wiadomość długie 11 lat – grupa The Rolling Stones 8 lipca wystąpi w Warszawie na PGE Narodowym! Zespół The Rolling Stones wraca na europejską trasę "No Filter".
  8 lipca 2018 zespół The Rolling Stones zagra koncert na PGE Narodowym. Bilety na koncert The Rolling Stones w sprzedaży od 1 marca.

  8 lipca 2018 zespół The Rolling Stones zagra koncert na PGE Narodowym. Bilety na koncert The Rolling Stones w sprzedaży od 1 marca. ©Duncan McGlynn / Splash News/EAST NEWS

  Tak, jak obiecali, Stonesi wracają do swojego naturalnego środowiska, jakim jest scena, by zagrać serię spektakularnych koncertów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach i – co najważniejsze – również w Polsce.

  Druga część tournee "Stones – No Filter”, którego sponsorem jest Jeep, sponsorujący europejskie koncerty zespołu od 2014 r, będzie kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością trasy, jaką Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood odbyli w Europie jesienią 2017 roku.


  Stonesi uraczą fanów żelaznym zestawem klasyków takich, jak “Satisfaction”, “Paint It Black”, “Tumbling Dice”, czy “Brown Sugar”, dodając do setlisty każdego z koncertów garść zaskakujących utworów z przebogatej dyskografii zespołu. Jak zwykle w przypadku The Rolling Stones, koncerty będą miały spektakularną oprawę wizualną i produkcyjną.

  “Ta część trasy ‘No Filter’ jest dla nas szczególnie ważna, nie możemy się już doczekać powrotu na scenę i ponownego spotkania z fanami. To ekscytujące, że zagramy w miejscach, gdzie dawno nas nie było i na zupełnie nowych obiektach” - mówi Mick Jagger.

  Źródło: TVN 24  Trasa „Stones - No Filter”, produkowana przez Concerts West/AEG Presents rozpocznie się 17 maja w Dublinie, potem zespół zawita do Wielkiej Brytanii, by zagrać w Londynie (dwukrotnie), Manchesterze, Edynburgu i Cardiff, a następnie w Berlinie, Marsylii, Stuttgarcie, Pradze oraz w Warszawie.

  Oto pełna lista koncertów:
  17.05 DUBLIN - CROKE PARK
  22.05 LONDYN - LONDON STADIUM
  05.06 MANCHESTER - OLD TRAFFORD FOOTBALL STADIUM
  09.06 EDYNBURG - BT MURRAYFIELD STADIUM
  15.06 CARDIFF - PRINCIPALITY STADIUM
  19.06 LONDYN - TWICKENHAM STADIUM
  22.06 BERLIN - OLYMPIC STADIUM
  26.06 MARSYLIA - ORANGE VELODROME
  30.06 STUTTGART - MERCEDES BENZ ARENA
  04.07 PRAGA - LETNANY AIRPORT
  08.07 WARSZAWA – PGE NARODOWY

  Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert The Rolling Stones rozpocznie się w czwartek, 1 marca, o godz. 10:00, wyłącznie za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl oraz aplikacji mobilnych Eventim PL.

  Do otwartej sprzedaży bilety trafią w piątek, 2 marca, o godz. 10:00.

  W sprzedaży dostępna będzie również limitowana seria pakietów VIP, składających się z biletów do najlepszych sektorów – łącznie z absolutnie ekskluzywnym No Filter Pit – wysokiej jakości unikatowych plakatów oraz kolekcji gadżetów związanych z zespołem.

  Dla The Rolling Stones będzie to czwarta wizyta w Polsce. Ostatni raz w naszym kraju Stonesi zagrali w 2007, a poprzednio w 1998 r.

  Zespół zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach polskich fanów ze względu na pierwszy koncert w naszym kraju, ten z 1967 r.

  Liczba zainteresowanych była znacznie większa niż pula dostępnych biletów, a w pierwszych rzędach zasiadali przedstawiciele komunistycznej władzy. “Na zewnątrz było ze dwa tysiące dzieciaków, które nie mogły zobaczyć koncertu z powodu tych ludzi” - wspominał Keith Richards. Dla Polaków ten koncert był powiewem zachodniej wolności, dlatego The Rolling Stones stali się w naszym kraju symbolem, a o tamtym koncercie i jego okolicznościach do dziś krążą legendy.

  Ponad pół wieku po rozpoczęciu działalności grupa wciąż jest w świetnej formie, o czym świadczy nagroda Grammy przyznana za album “Blue & Lonesome” (2016) oraz znakomicie przyjęty przez krytyków i publiczność film “Olé Olé Olé!”, dokumentujący południowoamerykańskie tournee Stonesów i ich pierwszy w historii koncert na Kubie.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo