Mateusz Pietras
Magdalena Fręch męczyła się w pierwszej rundzie kwalifikacji w Rzymie, ale ostatecznie w starciu z 18-letnią rywalką górę wzięło jej doświadczenie. fot. sylwia dabrowa / polska press
Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy kwalifikacji do Italian Open. Po mękach z 18-letnią Włoszką, teraz czeka ją starcie z Poliną Kudermietową. Stawką awans do turnieju głównego.

Nadspodziewanie trudna przeprawa

Magdalena Fręch w pierwszej rundzie kwalifikacji do Italian Open zmierzyła się z 18-letnią Federica Urgesi. Zawodniczka sklasyfikowana na 964. miejscu w światowym rankingu dzielnie stawiała się Polce. Pierwsza partia trwała aż półtorej godziny. Polka musiała wykazać wyższość w tie-breaku. Ostatecznie wygrała go 11:9 i seta 7:6.

Druga parta zaczęła się pomyślnie dla Polki. Fręch wygrała dziesięć pierwszych piłek w tym secie. Widać było, że Polka po trudniejszym początku, weszła na swoje obroty. Przewaga z gema na gem powiększała się. 94. rakieta rankingu WTA pewnie serwowała i w wreszcie zdominowała rywalkę. Polka wygrała sześć gemów z rzędu, nie tracąc przy tym ani jednego. Drugi set dużo krótszy. Trwał niespełna pół godziny.

Na przeszkodzie do awansu Rosjanka

Rywalką Fręch w finale kwalifikacji do turnieju głównego w Rzymie będzie Rosjanka Polina Kudermietowa. 20-latka w pierwszej rundzie pokonała Kanadyjkę Katherine Sedov 6:4, 6:3. Faworytką spotkania będzie Polka, ze względu na doświadczenie i wyższy ranking.

Mecz Magdaleny Fręch z Poliną Kudermietową na kortach ziemnych zaplanowano na 9 maja, na godzinę 11. Stawką pierwsza runda prestiżowego turnieju w Rzymie.