To było dobre widowisko, ale ze spodziewanym rezultatem. Uni Opole górą w meczu 1/8 Pucharu Polski

Paweł Sładek
W kolejnej rundzie na Uni Opole czeka już  Developres Bella Dolina Rzeszów.
W kolejnej rundzie na Uni Opole czeka już Developres Bella Dolina Rzeszów. Wiktor Gumiński
Rywalizacja w 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy Uni Opole a drugoligowym LTS-em Legionovią Legionowo zdawała się być przesądzona jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Przewidywania się potwierdziły, a Uni pewnie wygrało 3:0.

W tego typu spotkaniach jest czas na odpoczynek dla liderów swojej drużyny, w związku z czym na boisku nie zobaczyliśmy chociażby Regiane Bidias. Rywalki natomiast solidnie wzmocniły swoją ekipę, sprowadzając m.in. Dianę Dąbrowską czy Klaudię Kulig.

Nieznaczne zmniejszenie dysproporcji sił dało się zauważyć jedynie w partii otwarcia. Mimo sporej przewagi zbudowanej na początku spotkania, środkowa faza stała pod znamieniem utraty koncentracji siatkarek Uni, a co za tym idzie – serii punktów. Mimo to, w decydującej fazie seta to bardziej doświadczone zawodniczki postawiły na swoim, wygrywając na przewagi 27:25.

Kolejne dwa sety to rywalizacja bez historii dla zawodniczek obu zespołów. Przyjezdne udowodniły, dlaczego znajdują się aż dwa poziomy rozgrywkowe wyżej i mimo dużej walki włożonej w ten mecz, zawodniczki Legionovii nie potrafiły sprostać po prostu lepszym siatkarsko Wilczycom.

LTS Legionovia Legionowo - UNI Opole 0:3 (26:28, 22:25, 18:25)

LTS: Skórnóg, Dąbrowska, Tylska, Dębowska, Bartczak, Szymańska, Kulig (libero) oraz Dul, Sobalska, Łubianka
Uni: Pamuła, Borawska, Pellegrino, Wołodko, Bączyńska, Muszyńska, Adamek (libero) oraz Stronias, Bidias, Orzyłowska, Makarowska