To już czwarta edycja projektu Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu

Vasyl Zbants
Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.integracja.wszia.opole.pl, a także na facebookowym profilu „Integracja bez granic IV” - informują pracownicy uczelni odpowiedzialni za projekt.
Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.integracja.wszia.opole.pl, a także na facebookowym profilu „Integracja bez granic IV” - informują pracownicy uczelni odpowiedzialni za projekt. fot. arch. uczelni
Popularny i wielokrotnie wyróżniany przez władze regionu projekt „Integracja bez granic” Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu doczekał się czwartej edycji. Realizacja przedsięwzięcia potrwa do końca lipca 2022 roku, a z jego wsparcia skorzysta minimum 500 beneficjentów.

Cieszę się, że kolejny raz otrzymaliśmy środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i że dzięki temu wiele osób skorzysta z bezpłatnej i profesjonalnej pomocy - mówi Marcin Oleksiuk, pomysłodawca i kierownik projektu.

- Działania skierowane są zarówno do cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, jak i polskiego społeczeństwa, a najliczniejszą grupą obcokrajowców są studenci z Ukrainy. Dzięki projektowi możemy przeprowadzić kursy języka polskiego, zajęcia z kulturoznawstwa, czy też zapewnić wsparcie doradców zawodowych. Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje, dlatego postaraliśmy się o możliwość organizowania wycieczek i eventów integracyjnych, a z najbliższego skorzystają uczniowie prószkowskiej Pomologii, gdzie w klasie uczy się razem polska i ukraińska młodzież - dodaje Oleksiuk.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.integracja.wszia.opole.pl, a także na facebookowym profilu „Integracja bez granic IV”. Projekt zakłada również wsparcie mobilnych doradców, a dodatkowo beneficjenci mogą też liczyć na pomoc wolontariuszy.

Uczestnictwo w projekcie to idealna opcja dla osób, które przyjechały do Polski z zagranicy. Wiem, bo sama klika lat temu skorzystałam z bezpłatnych tłumaczeń dokumentów, pomocy doradcy zawodowego i ukończyłam kurs języka polskiego - mówi Natalia Skomorovska, która dzisiaj właśnie jako wolontariusz angażuje się w pomoc innym w ramach „integracji”. Od tej edycji możliwa jest również pomoc psychologa. Jest to dobra wiadomość dla osób, które w nowym, obcym kraju mają chociażby obawy przed mówieniem, czy poszukiwaniem pracy - dodaje pani Natalia.

Rekrutacja do projektu jest otwarta i trwa przez cały okres jego realizacji, a uczestnicy mogą skorzystać z wielu form wsparcia jednocześnie. Ze względu na dofinansowanie z Funduszu FAMI i środków własnych uczelni, udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska