Tobiasz Lis kolarskim wicemistrzem Polski

Tobiasz Lis
Tobiasz Lis Sławomir Jakubowski
Zawodnik LKS-u Ziemia Opolska srebrny medal wywalczył w wyścigu ze startu wspólnego juniorów.

131 kolarzy, którzy stanęli na starcie wyścigu rozgrywanego w Sędziszowie w ramach Mistrzostw Polski na szosie, miało do przejechania 7 rund o łącznej długości 137,2 km. Od początku uciekać próbowali różni zawodnicy, a po trzech rundach na czele była czwórka kolarzy, a peleton "przyprowadził" Michael Baron (LKS Ziemia Opolska). Sześć kilometrów przed metą zaatakował Bartosz Szczepanowski (GK Gliwice Merida), który prowadził jeszcze 100 metrów przed "kreską". Wówczas dogonił go jednak peleton i rozpoczął się finisz z grupy.

Ostatecznie zwyciężył Bartosz Wylamowski (TKK Pacific Toruń), przed Tobiaszaem Lisem i Łukaszem Marcinkowskim (KKS Gostyń).
- Na przedostatniej rundzie rozpoczął się prawdziwy gaz - relacjonował drugi na finiszu Opolanin. - W końcówce dobrze się ustawiłem, jednak nie zdołałem wyprzedzić Wylamowskiego.

Na 16. miejscu wyścig ukończył Patryk Stosz (UKS Stobrawa Kluczbork), a na 74. Baron. Wcześniej ten pierwszy wywalczył 5. lokatę w jeździe indywidualnej na czas juniorów, a w stawce orlików do lat 23 ósmy na dystansie 38 km był Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Ziemia Brzeska).