W czasie ćwierćfinałowego starcia zawodnik PZT Team zaserwował 7 asów, i miał trzy podwójne błędy. Jak zwykle imponował prędkością podania - najszybsze 213 km/h. W porównaniu z poprzednimi meczami tym razem miał ujemny bilans piłek wygrywanych do niewymuszonych błędów (29-48).
- Od dzisiaj Australian Open na pewno będzie moim ulubionym turniejem wielkoszlemowym. Jeśli chodzi o sam mecz, nie mogę stwierdzić, że serwis mi pomagał. Bardziej przeszkadzał, bo cały czas miałem w głowie, że to nie jest ten serwis z poprzednich rund i nie mogę na nim polegać jak w poprzednich meczach - stwierdził w rozmowie z Eurosportem Berkieta.
W meczu o miejsce w finale młody Polak spotka się z 17-letnim Amerykaninem Learnerem Tienem, który w ćwierćfinale rozniósł rozstawionego z "dwójką" Bułgara Iliyana Radulova 6:0, 6:0.
O Tomaszu Berkiecie
Tomasz Berkieta urodził się 21 lipca 2006 roku. Już gdy miał półtora roku, dostał od mamy małą rakietę. Zaczął odbijać nią wszystkie piłki, jakie znalazł w domu. W 2020 roku został mistrzem Polski do lat 14. Rok później zdobył złoty medal halowych mistrzostw Polski do lat 16.
Tomasz dobrze serwuje, straszy rywali i forhendem, i bekhendem. (Źródło: jwtennis.pl)
Na koniec roku 2021 Tomasz Berkieta otrzymał nagrodę dla najlepszego tenisisty w kategorii do lat 16 przyznawaną przez organizację Tennis Europe.
– Chciałbym podziękować za przyznanie mi tego wyróżnienia, szczególnie w roku, gdy Polski Związek Tenisowy obchodzi stulecie. W przyszłym sezonie moim celem jest gra w zawodach ITF, ale rywalizację w Tennis Europe zawsze będę wspominał bardzo dobrze – powiedział Berkieta.
W przeszłości wyróżniani przez Tennis Europe byli m.in. Novak Djoković, Andy Murray a także Kim Clijsters czy Justin Henin.
Aktualnie Berkieta ma jeden punkt w rankingu ATP, w którym zajmuje 1644 miejsce.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Robili narkotyki w kryjówce za transformatorem. CBŚP trafiło w dziesiątkę
- Oszukali firmy z Chin, Peru i Argentyny. Usłyszeli zarzuty wyprania 6 mln złotych
- Przerażony widmem aresztowania Putin nakazuje werbować kolejnych sobowtórów
- "Bardzo dobra wiadomość" z Brukseli. Premier: Będzie kolejne 200 mln euro z EPF
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze