Tomasz Nagórski wygrał klasyfikację generalną mistrzostw Polski

Klubowe
Jadący subaru imprezą wrx Tomasz Nagórski dwa razy pobijał należący do siebie rekord trasy. Klubowe
Na dwie rundy przed zakończeniem sezonu Tomasz Nagórski z Automobilklubu Opolskiego wygrał klasyfikację generalną mistrzostw Polski.

Jedenasta i dwunasta runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrana została w Siennej koło Stronia Śląskiego. Na 2770 metrowej trasie, która prowadziła do Przełęczy Puchaczówka, w swoich klasach dominowali reprezentanci Automobilklubu Opolskiego.

Tomasz Nagórski wygrał obie rundy i jeszcze przed zakończeniem tegorocznego cyklu obronił mistrzowski tytuł w klasyfikacji generalnej.

Duże szanse na mistrzowskie szarfy w swoich klasach mają Rafał Grzywaczyk oraz Marcin Kozłowski. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatnich dwóch rund, które odbędą się 21-22 września w Korczynie na Podkarpaciu.

Nagórski swój sukces uświetnił w niedzielę znakomitym finałowym przejazdem, podczas którego ustanowił nowy rekord trasy. Reprezentant Automobilklubu Opolskiego, jadący subaru imprezą wrx, kręty odcinek drogi pokonał w czasie 1.28,121. O blisko sekundę poprawił swój sobotni rekord trasy (rok temu Nagórski też “wykręcił" rekordowy czas - 1.29,762). Dzięki temu wygrał obie rundy w swojej klasie open +2000 oraz w klasyfikacji generalnej.

- To były zdecydowanie najlepsze zawody, szczególnie ostatni podjazd, w którym udało się poprawić rekord trasy - komentował Tomasz Nagórski. - Jestem bardzo zadowolony. Zdobyliśmy tytuł, wygraliśmy zawody, lepiej nie mogło się wszystko potoczyć.

W punktacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Nagórski zwiększył przewagę nad konkurentami, zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Zgromadził już 176 pkt, a na 2. miejscu ex aequo są Andrzej Szepieniec i Rafał Grzesiński (obaj mitsubishi lancer evo IX, A. Kielecki) - 124 pkt.

Bardzo dobrze pojechał inny Opolanin - Rafał Grzywaczyk, rywalizujący hondą crx. Kierowca AOpolskiego wygrał obie rundy i został liderem klasy open 2000. Podczas dwóch sobotnich podjazdów stoczył zaciętą walkę z dotychczasowym liderem Romanem Baranem (ARzeszowski), wyprzedzając go odpowiednio o 0,2 i 0,1 sekundy. W niedzielnych rundach Baran już nie startował z powodu awarii samochodu.

Szanse na wygranie klasy aut historycznych HS/J2 ma Marcin Kozłowski (ford sierra cosworth). Opolski kierowca ostro rywalizował z Wojciechem Bełtowskim, będąc w każdym podjeździe minimalnie szybszy.

Po dłuższej przerwie w startach w GSMP w Kotlinie Kłodzkiej pojawił Piotr Soja. Po raz pierwszy w sezonie pojechał w klasie open +2000 lotosem exige. Niestety, w sobotę z powodu awarii turbiny nie startował. W niedzielę zajął 6. miejsce w swojej klasie i był 7. w klasyfikacji generalnej.