Tomasz Nagórski z Automobilklubu Opolskiego wygrał klasyfikację generalną

Klubowe
Tomasz Nagórski w tym sezonie imponował szybkością. Na kilku trasach ustanowił rekordy. Klubowe
Tomasz Nagórski z Automobilklubu Opolskiego wygrał klasyfikację generalną górskich samochodowych MP. Tytuły w swoich klasach zdobyli inni opolanie.

Ostatnie dwie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozegrano w Załużu. Reprezentujący Automobilklub Opolski Tomasz Nagórski tym razem nie znalazł się na podium, ale 4. miejsce w sobotniej rundzie dało mu końcowy triumf.

- Miałem drobną awarię techniczną, która uniemożliwiła rozwinięcie pełnych parametrów samochodu - wyjaśnia Tomasz Nagórski. - Dlatego pojechałem dwa zachowawcze podjazdy, by osiągnąć cel jakim było dojechanie do mety.

Kierowca startujący 600-konnym subaru imprezą wrx wywalczył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej oraz w grupie open+2000.

- Na taki sukces czekaliśmy od pięciu lat - przypomina Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego. - Ostatnim kierowcą, który wygrał klasyfikację generalną był Paweł Dytko.
- Jestem bardzo szczęśliwy z tytułu i mam nadzieję, że wykonałem dobrą pracę także dla Automobilklubu Opolskiego - dodał Nagórski, który przed sezonem nie był zaliczany do faworytów.

- To dla mnie samego dosyć duża niespodzianka - przyznał Nagórski. - Jednak po zawodach w Jahodnej i Limanowej sytuacja tak się ułożyła, że szkoda było nie dokończyć sezonu na dobrej pozycji. Szczęście nam dopisywało, samochód nas dowoził do mety na bardzo dobrych miejscach.

Nagórski imponował szybkością, ustanawiając rekordy trasy w Banovcach, Limanowej, Sopocie i Siennej. W klasyfikacji generalnej uzyskał 175 pkt, 2. miejsce zajął Andrzej Szopieniec (AKrakowski, mitsubishi lancer) - 151, a trzeci był broniący tytułu Mariusz Stec (ALubelski, skoda wrc, Automobilklub Wschodni) - , który wygrał dwie finałowe rundy w Załużu.

W klasie najmocniejszych aut ścigał się inny Opolanin - Piotr Soja. Jadąc lotusem exige w sobotę był 6., a w niedzielę 4. Dzięki temu w "generalce" (sklasyfikowano 150 kierowców) wszedł do czołowej dziesiątki, zajmując 9. miejsce.

W klasie open 2000 dwa trzecie miejsca zajmował Rafał Grzywaczyk, dla którego to był pierwszy sezon w gronie licencjonowanych kierowców. W klasyfikacji generalnej finałowej rundy w Załużu zajął bardzo dobre 14. miejsce. Dzięki temu jadący hondą crx zawodnik na koniec sezonu wywalczył tytuł wicemistrza Polski w klasie open 2000.

Tytuł w klasie open 1600 zdobył Krzysztof Siwek, który w Załużu nie musiał startować. Jego hondą civic pojechał Igor Łopato z AOpolskiego, który debiutował w mistrzostwach i oba wyścigi ukończył na 1. miejscu w klasie. Inny debiutant, Arkadiusz Ostaszewski, wystartował nissanem pulsar (250 KM) i ukończył zawody na 5. miejscu w grupie aut historycznych.

- Bardzo cieszy zwycięstwo Tomasza Nagórskiego, ale także fakt, że po rocznej przerwie opolscy kierowcy znów wrócili do gry - podsumował Stanisław Kozłowski.