Tomasz Szczepaniak mistrzem Polski AZS-u

turbo
Tomasz Szczepaniak wygrał pięć walk przed czasem.
Tomasz Szczepaniak wygrał pięć walk przed czasem. turbo
Pięknym sukcesem Opolan zakończyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego.

Skromna 3-osobowa reprezentacja naszych studentów po efektownych i bardzo widowiskowych walkach w komplecie zameldowała się na mistrzowskim podium.

Najmłodszy z naszej ekipy - junior Tomasz Szczepaniak (KJ AZS Opole, Politechnika Opolska) wygrał 5 walk przed czasem i pewnie zdobył złoty medal w kategorii do 81 kg. W wadze do 90 kg srebrny medal wywalczył jego kolega klubowy Maciej Tworzydło (Uniwersytet Opolski), a brąz zdobył Maciej Knapik (Gwardia Opole, Politechnika Opolska).

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Klub Judo AZS Opole też uplasował się na medalowym, trzecim miejscu.

Nie mniej radości dostarczyli młodzicy AZS-u. Po doskonałym występie na Mistrzostwach Polski w Bochni opolanie z jeszcze lepszym skutkiem rywalizowali w międzynarodowym turnieju w austriackim Strasswalchen.

W konkurencji 585 zawodniczek i zawodników z 11 państw nasi reprezentanci wywalczyli 3 srebrne medale (Juliusz Połącarz do 45 kg, Agnieszka Kołodziej do 48 kg i Jan Jesionek do 50 kg) oraz 1 brązowy (Adam Kućmierz + 73 kg).

Drugiego dnia zawodów do rywalizacji drużynowej przystąpiło 13 zespołów, a nasza ekipa zajęła 5. miejsce.