TOR Dobrzeń Wielki i Olimp Grodków wracają do domu

W meczu pierwszej rundy w Ostrowie Wielkopolskim Olimp w 45. minucie prowadził tylko jedną bramką. Potem kierujący zespołem Rafał Górny i jego koledzy zdobyli sześć goli więcej od Ostrovii i wygrali 33-26. Oliwer Kubus
Dwa nasze I-ligowe zespoły zagrają przed własną publicznością.

O ile kibice z Grodkowa oglądali już swoich pupili w tym roku, o tyle fani szczypiorniaka z Dobrzenia Wielkiego taką okazję będą mieli po raz pierwszy. Co więcej TOR u siebie grał po raz ostatni blisko trzy miesiące temu. W tym czasie wystąpił cztery razy na parkietach rywali, z których przywiózł dwa punkty.

Pierwsze, i póki co ostatnie, wywalczył w Nowym Sączu. Dawały one nadzieję, że po przerwie w rozgrywkach nasz zespół pokusi się o walkę o utrzymanie, ale kolejne trzy ważne spotkania przegrał i może się sposobić do gry w II lidze.

Co może smucić, powtórzył się scenariusz z pierwszej rundy. Nasz zespół znów potrafił nawiązać walkę, były mecze w których prowadził, ale konto punktowe nie drgnęło.

Dobrzenianki jednak walczą i zapewne liczą na sprawienie radości sobie i kibicom we własnej hali. Szansa na to jest, gdyż gościć będą w sobotę trzeci od końca AZSWarszawa, ale z drugiej strony patrząc na cały sezon zadanie nie będzie łatwiejsze niż w innych spotkaniach. Zwłaszcza, że akurat z akademiczkami nasze dziewczęta w pierwszym meczu zupełnie sobie nie radziły i przegrały 19-32.

- My nie mamy nic do stracenia, dziewczyny dają z siebie ile mogą i na pewno do końca nie odpuszczą - mówi trener Paweł Pietraszek. - W każdym meczu staramy się o punkty i wierzę, że wreszcie zostaniemy wynagrodzeni za zaangażowanie.

W dwa punkty celują szczypiorniści z Grodkowa, którzy bronić będą siódmej pozycji na koniec sezonu. Do szóstego MKS-u Kalisz tracą bowiem siedem punktów i ciężko będzie je odrobić.

Tymczasem w sobotę, po dwóch meczach wyjazdowych, u siebie podejmują dziesiątą w stawce Ostrovię Ostrów Wlkp. Ma ona cztery punkty mniej i w przypadku wygranej w Grodkowie może jeszcze wyprzedzić nasz zespół (podobnie jak AZS Przemyśl, który ma tyle samo punktów co Olimp i jeszcze się zmierzy z grodkowianami). W pierwszym starciu Olimp na wyjeździe wygrał 33-26

- Chcemy zagrać dobrze i skutecznie, a ważna będzie defensywa, bo w ataku w każdym meczu sobie radzimy - mówi trener Olimpu Piotr Mieszkowski.

TOR Dobrzeń Wielki - AZS Warszawa. Sobota, godz. 18.00. Hala ul. Namysłowska.

Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wlkp. Sobota, godz. 18.00. Hala ul. Sienkiewicza. Bilety:10 i 5 zł.