Tour de Romandie. Hayter wygrał etap i przejął prowadzenie. Rafał Majka daleko

Zbigniew Czyż
Valentin Flauraud/Associated Press/East News
Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) po finiszu z dużej grupy wygrał drugi etap 76. edycji Tour de Romandie. Brytyjczyk przejął koszulkę lidera. Podium uzupełnili Hiszpan Juan Ayuso (UAE Team Emirates) oraz Francuz Romain Bardet (Team DSM). Kolarze w czwartek rywalizowali na pagórkowatej trasie z Morteau do Le Chaux-de Fonds liczącej 163 kilometry. Na trasie pokonali cztery górskie premie.

W trakcie etapu zawodnicy zainicjowali kilka ucieczek, ale każda z nich zakończyła się niepowodzeniem. Na mecie finiszowała 58-osobow grupa. Wygrał 24-letni Hayter świetnie rozprowadzony przez kolegów z ekipy, wyprzedził Hiszpana Ayuso i Francuza Bardeta.

W głównej grupie, na 40. miejcu, linię mety minął Rafał Majka. Zawodnik UAE Team Emirates zanotował awans w klasyfikacji generalnej aż o 23 lokaty. Pozostali Polacy Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious) i Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) zanotowali spore straty.

W piątek uczestników wyścigu czeka jazda indywidualna na czas (18,75 km) z Chatel-St-Denis do Contre-la-montre.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii odbywa się po raz 76. i jest zaliczany do cyklu World Tour. Zakończy się 30 kwietnia w Genewie.