Tragifarsa kołtuńska w szczytnym celu. Już w piątek w Kluczborku! Zobacz spektakl i wesprzyj hospicjum w Smardach Górnych

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Aktorzy z grupy teatralnej „O której próba” z Lasowic Małych po raz kolejny wystawią „Moralność pani Dulskiej”. Tym razem wystąpią na deskach Centrum Kultury w Kluczborku.
Aktorzy z grupy teatralnej „O której próba” z Lasowic Małych po raz kolejny wystawią „Moralność pani Dulskiej”. Tym razem wystąpią na deskach Centrum Kultury w Kluczborku. Milena Zatylna
W piątek 3 lutego w Centrum Kultury w Kluczborku grupa teatralna z Lasowic Małych wystąpi w spektaklu pt. „Moralność pani Dulskiej”. Aktorzy zagrają dla hospicjum w Smardach Górnych.

Amatorska grupa teatralna z Lasowic Małych, która działa pod nazwą „O której próba”, występowała z tym spektaklem już kilkakrotnie, ale nigdy w Kluczborku. Wszędzie wzbudzała owacje żywiołowym i prawdziwie profesjonalnym wykonaniem trudnej i bardzo dynamicznej sztuki.

- Dyrektor Jarosław Paluch zaproponował, abyśmy wystąpili również na scenie Centrum Kultury – mówi Maciej Sitek, współorganizator wydarzenia, który w przedstawieniu wciela się w rolę Zbyszka. – Początkowo miał być tylko jeden spektakl, o 18.00, ale ponieważ wejściówki rozeszły się w ciągu jednego dnia, a jeszcze sporo osób dopytywało o bilety, zdecydowaliśmy się na drugi występ o 20.00.

Wejściówki są bezpłatne, ale w trakcie przedstawienia będzie zbiórka do puszek na rzecz hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych, które już niebawem przyjmie pierwszych pacjentów.

- Nasze przedsięwzięcia zawsze staramy się łączyć z celem charytatywnym. Tym razem wybór padł na hospicjum, bo niektórzy aktorzy, grający w naszej grupie, są hospicyjnymi wolontariuszami – tłumaczy Maciej Sitek. - Jesteśmy pewni, że te pieniądze nie tylko się przydadzą w tej placówce, ale na pewno zostaną bardzo dobrze wydane.

Wejściówki na spektakl można odebrać w Centrum Kultury w Kluczborku. Warto się pospieszyć, bo już niewiele ich zostało.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska