Trampkarze MKS-u Gogolin dzielnie walczyli w europejskim turnieju 'Dana Cup'

MKS Gogolin (drużyna trampkarzy, która wzięła udział w turnieju)
MKS Gogolin (drużyna trampkarzy, która wzięła udział w turnieju) fot. Mirosław Szozda
Trampkarze MKS-u Gogolin (rocznik 1997) wzięli udział w największym turnieju młodzieżowym w Europie "Dana Cup“. W ich kategorii wiekowej (rocznik 1997) wystartowało aż 68 drużyn.

Zespół prowadzony przez Mirosława Zapotocznego w grupie zanotował trzy remisy z drużynami z Norwegii: 2-2 z Heggedal IL, 0-0 z Aksla IL oraz 1-1 z Grane IL. To dało mu 3. miejsce w grupie.

W dalszej części turnieju zespoły z dwóch pierwszych miejsc w grupach grały osobno, a te z miejsc 3-4 osobno. W drugiej fazie rozgrywanej w formie pucharowej piłkarze MKS-u spisywali się rewelacyjnie.

W 1/16 finału pokonali 2-0 norweski Sandnes Ulf, w 1/8 finału wygrali 3-0 z marokańskim Cercle Municipa, w ćwierćfinale pokonali 2-1 fiński Helsingin Pallo.

Dramatyczny był półfinał z norweskim Rade IL. Zakończył się remisem 0-0, a w rzutach karnych lepsi byli nasi zawodnicy. Finał był ósmym meczem turnieju i pierwszym przegranym. MKS uległ norweskiemu Borre IF 0-6.

MKS Gogolin (cała drużyna na zdjęciu) w Danii reprezentowali: Kordian Serafin, Grzegorz Tkocz, Jan Hajdas, Mariusz Stanik, Dominik Przybyła, Michał Janik, Wojciech Biela, Dominik Szczepanik, Paweł Bomba, Jakub Cisiński, Dawid Hanuszkiewicz, Kamil Szampera, Jakub Mutke, Wiktor Czyż, Marcel Blaut. Trener Mirosław Zapotoczny.