Trasa przez Pasiekę nie ma sensu? [wideo]

Artur  Janowski
Artur Janowski
Elżbieta Flisak i Barbara Domeyko - Gabor z Komitetu Obrony Pasieki.
Elżbieta Flisak i Barbara Domeyko - Gabor z Komitetu Obrony Pasieki. Artur Janowski
Przeciwnicy budowy trasy średnicowej zaapelowali do prezydenta od odstąpienie od inwestycji. Przekonywali, że poparli ich także naukowcy.

Członkowie Komitetu Obrony Pasieki spotkali się z dziennikarzami w miejscu, gdzie ma być poprowadzona droga, przecinająca wyspę. Trasa powstanie pomiędzy domami, a linią kolejową.

- PKP niedawno wycięła drzewa argumentując to bezpieczeństwem, ale dziwnym trafem na Pasiece usunięto wyłącznie te, które kolidowały z trasą - mówiła Barbara Domeyko - Gabor, członek KOP.

Droga - planowana przez miasto - łączyć ma ulicę Prószkowską z ul. Struga wzdłuż obecnej linii kolejowej. Miasto od kilku lat stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej dla trasy, ale sprawa na razie utknęła w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

- W tym miesiącu ma zapaść ostateczna decyzja - mówiła Elżbieta Flisak z KOP, a potem poinformowała, że list otwarty do prezydenta w sprawie zaniechania budowy trasy podpisało 25 naukowców i społeczników, zajmujących się sprawami przyrody. - Ta droga zniszczy wyspę, jej budowa jest bezsensowna w sytuacji, kiedy właśnie ratusz dostał zgodę na budowę obwodnicy południowej.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski listu jeszcze nie widział, ale przypomina, że za budową trasy opowiedzieli się sami opolanie.

- Były konsultacje i ich wynik muszę uszanować - podkreśla prezydent. - Chciałbym przypomnieć, że obwodnica południowa nie rozwiąże nam problemów komunikacyjnych w centrum miasta. Warto też pamiętać, że wspomniany odcinek obwodnicy będzie zdecydowanie droższy od trasy średnicowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska