Trenuj z wojskiem w ferie. Blisko 150 ochotników wzięło udział w akcji przygotowanej przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Akcja "Trenuj z wojskiem w ferie" odbyła się w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu
Akcja "Trenuj z wojskiem w ferie" odbyła się w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu Marcin Żukowski
Prawie 150 ochotników zgłosiło się do akcji „Trenuj z wojskiem w ferie” organizowanej w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w Opolu.

Szkolenie przewidziano dla osób w wieku 15-65 lat. Należało posiadać obywatelstwo polskie i sprawność fizyczną pozwalającą na udział w zajęciach. W sobotę (4 stycznia) bramy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej przekroczyło blisko 150 ochotników. Kobiet i mężczyzn, nastoletnich dziewcząt i chłopców.

- Przede wszystkim ludzie chcą się czegoś nauczyć, zdobyć nową wiedzę, dotknąć materię dotychczas niepoznaną. Chcą zobaczyć, w jaki sposób szkolą się żołnierze. Niektórzy być może rozważają, aby swoją przyszłość zawodową związać z mundurem. To jest doskonała okazja, aby przyjść i zobaczyć jak wygląda życie żołnierza, jego codzienne szkolenie – wyjaśnia kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10 OBLog. - Nie każdy później musi być żołnierzem. Staramy się, aby jak najbardziej atrakcyjnie takie szkolenie zrealizować, żeby ludzie wyszli stąd z jak najfajniejszymi doświadczeniami.

W ramach szkolenia przygotowano szereg zajęć mających na celu pokazać różne strony służby wojskowej.

- Mamy tutaj elementy posługiwania się bronią, naukę strzelania z wykorzystaniem różnego rodzaju trenażerów i symulatorów, naukę budowy i rzut granatem ćwiczebnym, naukę walki w bliskim kontakcie, nawiązywanie łączności, survival, pierwszą pomoc, wykorzystanie maski przeciwgazowej i ochronnej odzieży filtrowentylacyjnej, a także pokaz sprzętu wojskowego i wizytę w sali tradycji 10 Opolskiej Brygady Logistycznej – wylicza kpt. Płuciennik.

Udział w zajęciach zwieńczył wojskowy posiłek – grochówka i chleb wypieczony w piekarni polowej.

Kolejne całodniowe szkolenie odbędzie się za trzy tygodnie. Niestety wszystkie miejsca zostały już zapełnione, jest możliwość zgłoszenia się jedynie na listę rezerwową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska