Triumf na Drużynowych Mistrzostwach Polski to już formalność! Budowlani Opole 12 raz z rzędu i 21 raz w historii Mistrzami Polski

Paweł Sładek
Rywale pozostawieni bez odrobiny nadziei. Kolejny triumf opolskiej ekipy.
W miniony weekend opolscy sztangiści stanęli na najwyższym stopniu podium na zawodach rozgrywanych w Ciechanowie na Mazowszu. W finale ligi zdobyli 1850 punktów, tym samym gromadząc ich aż 5790,8 w sezonie 2021. Srebro zdobyli zawodnicy Mazovii Ciechanów, którzy do lidera tracili 473.4 pkt. Podium zamknęli reprezentanci Górnika Polkowice

Na kolejnych miejscach uplasowali się Tytan Oława, Budowlani Nowy Tomyśl, WLKS Nowe Iganie-Siedlce, UMLKS Radomsko, Polwica Wierzbno, Impuls Club Warszawa i KS Raszyn. Wynika z tego, że dwa ostatnie zespoły spadają na zaplecze elity, natomiast ich miejsce zajmą Tarpan Mrocza i Zawisza Bydgoszcz.

W decydującym rzucie najwięcej, bo aż 378 punktów dla naszego zespołu zdobył Marcin Izdebski (350 kg w dwuboju). Poza nim barwy opolskiej drużyny świetnie reprezentowali również: Krzysztof Zwarycz 372,4 pkt (320 kg); Kacper Urban 369,1 (265 kg); Paweł Kulik 367 (322 kg); Mateusz Skulimowski 363,5 (315 kg); Kondrad Łazuga 361,3 (265 kg).