Trojaczki urodzone w Opolu - Bianka, Jakub i Nikodem są już w domu. Życzymy dużo zdrowia!

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Rodzina jest szczęśliwa i zadowolona z opieki szpitalnej.
Rodzina jest szczęśliwa i zadowolona z opieki szpitalnej. Mir
Pierwsze urodzone w tym roku w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu trojaczki, wyszły w środę, 28 września do domu. Bianka, Jakub i Nikodem czują się dobrze!

- Kasjan, nasz niespełna dwuletni syn nie może już doczekać się rodzeństwa - mówi Justyna Dragan, mama teraz już czwórki dzieci. - Oczywiście my z mężem również. Czekają nas wielkie wyzwania, ale radość jest przeogromna.

- To prawda, również jestem przeszczęśliwy i wzruszony -dodaje tata czwórki dzieci Marcin Dragan.

Pierwszy na świat przyszedł Nikodem Ignacy, drugi był Jakub Mateusz, ostatnia – to długo wyczekiwana przez mamę córeczka – Bianka Justyna.

W środę, 28 września rodzina Draganów opuściła Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu i pojechała do domu w Wilczej Górze w powiecie kłobuckim.

- Staraliśmy się o rodzeństwo dla Kacperka, ale kiedy okazało się, że będzie miał siostrzyczkę i dwóch braciszków, byliśmy bardzo zaskoczeni, ale i przeogromnie szczęśliwi - mówi Justyna Dragan. – Od samego początku wiedziałam też, że urodzę w klinicznym centrum w Opolu, gdzie zostałam objęta profesjonalną opieką, za którą dziękujemy z całego serca.

W związku z tym, że ciąża trojacza zawsze jest związana z podwyższonym ryzykiem, pani Justyna objęta został opieką na pododdziale patologii ciąży jeszcze przed rozwiązaniem.

Natomiast poród, zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ze względu na bezpieczeństwo noworodków, odbył się po ukończeniu 32. tygodnia ciąży.

- Stan dzieci jest dobry, rozwijają się prawidłowo, niech rosną zdrowo – mówi Anna Chirowska–Adamczyk, ordynator Oddziału Neonatologicznego w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Przy porodzie uczestniczył zespół personelu medycznego składający się z ginekologów, neonatologów, anestezjologa, instrumentariuszek, położnych i pielęgniarek, łącznie ponad 15 osób.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim zapewnia opiekę perinatalną na najwyższym, czyli trzecim poziomie, co m.in. oznacza, że kierowana jest tu zdecydowana większość pań z ciążą zagrożoną przedwczesnym urodzeniem oraz z ciążą mnogą.

Wszystkie porody poniżej 32. tygodnia ciąży odbywają się w Opolu. Trojaczki rodzą się tutaj średnio raz w roku, choć bywają wyjątki: w 2021 r. i 2019 r. porody trojaczków lekarze odbierali dwukrotnie.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska