Trwa przebudowa ulicy Pieloka w centrum Olesna. Rozpoczęła się budowa ronda przy urzędzie miejskim i starostwie powiatowym

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Tak po przebudowie będzie wyglądać ulica Pieloka w Oleśnie. Tak wyglądać będzie nowe rondo.
Tak po przebudowie będzie wyglądać ulica Pieloka w Oleśnie. Tak wyglądać będzie nowe rondo. UM Olesno
Już za kilka tygodni ulica Pieloka w Oleśnie będzie wyglądać całkiem inaczej. Szeroki chodnik, nowe nasadzenia, ławeczki i lampy uliczne, a także rondo w rejonie urzędu i cmentarza. Właśnie rozpoczęła się budowa ronda w centrum Olesna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rozpoczęła się budowa ronda przy zbiegu ulic Dworcowej, Pieloka i Powstańców Śląskich w Oleśnie. To centrum Olesna, tuż przy urzędzie miejskim i starostwie powiatowym.

- Droga nie jest całkowicie zamknięta dla ruchu, jednak bardzo prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w poruszaniu się w tym miejscu - informuje Łukasz Fil, wiceburmistrz Olesna. - Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Od połowy kwietnia zamknięta jest część ulicy Pieloka w Oleśnie. Jest to droga dojazdowa do urzędu miejskiego i starostwa powiatowego. Ulica Pieloka jest ulicą jednokierunkową tylko tymczasowo i tylko na niespełna 200-metrowym odcinku.

Pieloka to jedna z głównych ulic w Oleśnie, przy której mieszczą się urzędy, szkoła oraz kościół parafialny. Biegnie od oleskiego rynku i aż do Małego Przedmieścia jest deptakiem miejskim. Później od Małego Przedmieścia jest drogą z ruchem uliczny i biegnie aż do urzędu miejskiego i starostwa powiatowego, gdzie kończy się na skrzyżowaniu z ul. Dworcową i Powstańców Śląskich.

Przy ulicy Pieloka w Oleśnie oprócz magistratu i starostwa zlokalizowane są także: szkoła podstawowa nr 1, ośrodek zdrowia oraz kościół parafialny pw. Bożego Ciała.

Przebudowa ulicy Pieloka będzie kompleksowa. Prace zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym etapie wymieniana jest nawierzchnia chodnika, wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz zamontowane zostanie nowe oświetlenie uliczne.

W ramach prac zbudowane zostanie rondo koło urzędu miejskiego, na skrzyżowaniu trzech ulic: Pieloka, Powstańców Śląskich i Dworcowej.

Tak będzie wyglądać po remoncie ulica Pieloka w Oleśnie:

Przebudowa ul. Pieloka w Oleśnie kosztować będzie 3,73 mln zł, z czego aż 3,67 mln zł pokryje dotacja rządowa.

W związku z przebudową nieczynne są miejsca parkingowe przy ul. Pieloka. Kierowcy dopytywali gminę, czy po remoncie staną tutaj parkomaty.

- Po remoncie miejsca parkingowe przy ul. Pieloka nadal będą bezpłatne - zapewnił oleski magistrat na swojej stronie internetowej.

Władze miasta zapewniły też, że Pieloka pozostanie zielona ulicą.
- Żadne z rosnących przy ul. Pieloka drzew nie zostanie usunięte - obiecuje urząd miejski w Oleśnie. - Projekt zakłada usunięcie jedynie starego żywopłotu, a w jego miejscu znajdą się wielopoziomowe nasadzenia. Nie będzie ingerencji w system korzeniowy drzew. Zależy nam na zachowaniu walorów ulicy Pieloka, która robi wrażenie na wszystkich.

Opuszczona komenda policji w Oleśnie

Weszliśmy do opuszczonej komendy policji w Oleśnie. W środku...

Na tym odcinku ul. Pieloka w Oleśnie jest aktualnie jednokierunkowa:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska