Trwa zbiórka na nowy pojazd dla wodnych ratowników. Pomóc może każdy

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Pomóc strażakom może każdy z nas. Do tej pory zebrano 1300 zł
Pomóc strażakom może każdy z nas. Do tej pory zebrano 1300 zł Ochotnicza Straż Pożarna, Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu - awatar Ochotnicza Straż Pożarna, Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu
Strażacy z OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu już od ponad 50 lat niosą pomoc drugiemu człowiekowi – teraz sami potrzebują pomocy. Na portalu Pomagam.pl ruszyła właśnie zbiórka. Potrzeba 60 tys. zł. Pomóc może każdy z nas.

Kilkuletnie działania opolskiej jednostki strażaków-ochotników przyniosły w tym roku efekt w postaci pozyskanych dotacji w wysokości 450 tys. zł. Jednostka posiada także 40 tys. wkładu własnego, jednak z powodu rosnących cen konieczne było zwiększenie go o 60 tys. Jeśli strażakom nie uda się zabrać tej kwoty, będą musieli zrezygnować z otrzymanej dotacji.

- Zakup nowego pojazdu został przemyślany oraz konsultowany z specjalistami w dziedzinie ratownictwa wodnego. Ze względu na specyfikację jednostki OSP ORW prowadzimy też działania w trudnym terenie, z ograniczonym dostępem do tafli wody, co przy obecnie używanych pojazdach, które nie są przystosowane do poruszania w takich warunkach, znacznie wydłuża dotarcie do miejsca zdarzenia – tłumaczą strażacy z oddziału ratownictwa wodnego w Opolu.

Samochód z napędem 4x4,  który strażacy planują zakupić będzie wyposażony m. in. w specjalistyczny sonar do poszukiwań pod taflą wody, który jest w posiadaniu w najbliższej jednostce Państwowej Straży Pożarnej oddalonej aż o 50 km od Opola.  

- Nasza straż, jest jedną z dwóch tego typu jednostek OSP w województwie opolskim oraz jedną z kilkunastu w kraju, a wyposażenie stanowią wysłużone pojazdy specjalistyczne, które udało nam się pozyskać od innych służb, a dzięki pracy własnej członków przystosowaliśmy je do działań specjalistycznych. Niestety, z uwagi na swój wiek i wyeksploatowanie, samochody te coraz częściej zawodzą – podkreślają opolscy strażacy.

Zbiórka prowadzona jest na portalu Pomagam.pl – na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej - Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska