Trwają zapisy do turnieju Sunday Cup. Zostało mało czasu!

Krzysztof Kapica
Już niespełna 10 dni zostało do turnieju Sunday Cup 2016, który w następną niedzielę (6.03) odbędzie się w Niemodlinie.

Na obiekcie przy ul. Reymonta przez cały dzień będzie mogło rywalizować maksymalnie 20 zespołów, a organizatorzy wciąż czekają na zgłoszenia. Ich termin mija 2. marca (informacje i zgłoszenia: [email protected]; tel.: 792-681-614 oraz 883-616-829), a koszt uczestnictwa to 200zł od drużyny.

Wśród już zgłoszonych zespołów są między innymi: mistrz 1 ligi komprachcickiej Bongo Opole, Fc Łapanka z Głubczyc, Uns Futsal Team Opole, Futsal Team Dzielnica Opole, czy AKS Grzybowice Zabrze.

Mecze odbywać będą się w czterech grupach po pięć zespołów, grając systemem każdy z każdym. Awans do ćwierćfinałów uzyskają dwie pierwsze drużyny. Mecze grupowe będą rozgrywane 2x7 minut; ćwierćfinały 2x10 min; półfinały 2x10 minut; finał 2x12 minut.

Od ćwierćfinałów w przypadku, gdy drużyna będzie wygrywała różnicą dwóch bramek ostatnia minuta będzie zatrzymywana. Pozostałe zasady gry będą takie jak w prawdziwym futsalu! Nad turniejem będzie czuwać dwóch profesjonalnych sędziów.

Do wygrania będą nagrody rzeczowe, medale puchary oraz niespodzianka. Organizatorzy wybiorą także najlepszego bramkarza, zawodnika, króla strzelców oraz najlepszego kierownika zespołu.