Trzecia tura Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny. Młodzi pływacy rywalizowali w Dobrodzieniu [DUŻO ZDJĘĆ]

Reprezentanci sześciu spośród dziewięciu startujących klubów wywalczyli medale w trzeciej rundzie Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu. Opolski OZP
Przedstawiciele dziewięciu klubów z Opolszczyzny wzięli udział w trzeciej rundzie Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla grupy B, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w roku 2007 i starszych. Na starcie stanęło łącznie 80 pływaków.

• UKS MOS Opole

Uczestnicy zawodów rozgrywanych w Dobrodzieniu ścigali się na 50 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem motylkowym, a także 200 metrów stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.

Klasyfikację medalową wygrał MMKS Kędzierzyn-Koźle, którego reprezentanci wywalczyli łącznie sześć złotych, sześć srebrnych i trzy brązowe krążki. Na podium stanęli łącznie przedstawiciele sześciu różnych klubów.

Pełen ranking medalowy przedstawiał się tak:

1. MMKS Kędzierzyn-Koźle - 6 złotych, 6 brązowych i 3 brązowe medale (łącznie 15)
  2. Vega Dobrodzień - 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale (łącznie 13)
  3. UKS MOS Opole - 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medal (łącznie 11)