Trzecie miejsce w Cavaliadzie. Brawo Agnieszka!

Agnieszka Olszewska z Osadkowski Jakubowice.
Agnieszka Olszewska z Osadkowski Jakubowice. Klubowe
Trzy ważne i prestiżowe starty mają za sobą specjaliści w skokach przez przeszkody z Jakubowic: Piotr Morsztyn i Agnieszka Olszewska.

Na początek zawodnicy klubu jeździeckiego Osadkowski Jakubowice startowali w zawodach drugiej kategorii CSI w Budapeszcie. W pierwszym dniu odbyły się trzy konkursy z udziałem reprezentantów Polski.

Parkur o wysokości 145 cm, który był kwalifikacją do Grand Prix, najszybciej i „na czysto” pokonał Austriak Thomas Frühmann, a z jednym punktem karnym dojechał nasz Piotr Morsztyn na Osadkowski van Halen, zajmując ostatecznie 13. lokatę. W dwufazowym konkursie Małej Rundy (125 cm) Agnieszka Olszewska i Skarbiec zaliczyli jeden błąd i zostali sklasyfikowani na 8. miejscu. Pozostałe lokaty były odległe, choć do czasu nasi zawodnicy i ich konie spisywali się bez zarzutu. Niestety pojedyncze błędy okazały się decydujące dla słabszych wyników.

Dobre starty nasi zaliczyli podczas kolejnej imprezy, którą były zawody CSI Leszno. Najlepiej spisał się Osadkowski Borodin pod Olszewską, który zajął 7. pozycję w ciężkim finale Silver Round 140 cm. Opolanka była jeszcze 12. w najważniejszym przejeździe „Rundy Brązowej”, a w gronie 20 najlepszych jeźdźców jechała na Osadkowski Darpol. We wcześniejszych przejazdach nasza amazonka dwukrotnie znalazła się w czołowej ósemce, a w konkursie otwarcia „Mała Runda” na koniu Aktiw zajęła z kolei 4. miejsce.

Ostatnim startem była Cavaliada w Poznaniu. Morsztyn na Osadkowski Van Halen był dziewiąty w kwalifikacji do Grand Prix, a 2. miejsce zajęła Olszewska na Skarbcu w „Małej Rundzie” i siódme na Osadkowski Borodin w CSI1 (130 cm). W finale „Małej Rundy”, w którym pojechało ośmiu jeźdźców wyłonionych spośród 56 par, Olszewska spisała się doskonale i zajęła 3. miejsce. Lepiej na parkurze zaprezentowali się tylko Andrzej Opłatek i Andrzej Głoskowski.

Ostatnie starty Olszewskiej nie dały jej awansu do kadry, ale mamy w niej trzech przedstawicieli. W kadrze A seniorów znalazł się Morsztyn, wśród młodych jeźdźców - Zuzanna Gowin, a w gronie juniorów - czwarta zawodniczka mistrzostw Europy - Agnieszka Cecuga (obie z Metpolu Grodziec).