Trzy brązowe krążki zapaśniczek z Namysłowa

Medalistki z Namysłowa prezentują swoje „zdobycze”.
Medalistki z Namysłowa prezentują swoje „zdobycze”. Klubowe
Hala w Siedlcach była areną zmagań o medale mistrzostw Polski juniorek do lat 20 oraz i Pucharu Polski juniorek młodszych do lat 17.

Orzeł Namysłów podczas tych imprez reprezentowały trzy zapaśniczki i wszystkie stanęły na podium. Brązowe medale w mistrzostwach zdobyły Alicja Czyżowicz, która startowała w kategorii do 55 kg oraz Aleksandra Ciunek w wadze do 63 kg. Dla pierwszej z nich to dopiero drugi start w nowym dla siebie limicie wagowym oraz pierwszy rok w grupie juniorek, więc start był obiecujący na przyszłość. Przed naszą wicemistrzynią Europy do lat 17 kolejne starty i walka o reprezentowanie kraju w ME i MŚ.

Wielki sukces zanotowała natomiast Aleksandra Ciunek, zdobywając po raz pierwszy w swojej karierze medal imprezy takiej rangi. Nasza zawodniczka po raz pierwszy wystartowała w kategorii do 63 kg i to okazał się strzał w dziesiątkę. Namysłowianka stoczyła wspaniałe walki i zdobyła brąz. W punktacji drużynowej Orzeł zajął 11. miejsce z 18 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Z kolei w zmaganiach pucharowych, będących pierwszą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wystąpiła Ewelina Ciunek. Dwukrotna medalistka ME walczyła w nowej kategorii i w drugiej rundzie doznała porażki. Potem znów wygrywała i stanęła na najniższym stopniu podium.

Głównym tegorocznym startem dla naszej młodej zawodniczki są planowane dopiero we wrześniu Mistrzostwa Świata juniorek młodszych w Gruzji. Medalu tej imprezy Ewelina jeszcze nie ma w kolekcji. W dwóch ostatnich MŚ z walki o podium wyeliminowały ją kontuzje.