Trzy medale AZS KU Politechniki Opolskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski

Dawid Tomala (po lewej).
Dawid Tomala (po lewej). Materiały AZS KU Politechnika Opolska
Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci AZS KU Politechniki Opolskiej podczas Halowych Mistrzostw Polski. W Toruniu zdobyli bowiem łącznie trzy medale, po jednym z każdego kruszcu.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Naama Bernstein która z wynikiem 4.10m zwyciężyła w skoku o tyczce. Potwierdziła tym samym pozycję liderki tabel tego sezonu w naszym kraju.

Srebro w chodzie na 5000m dopisał sobie z kolei Dawid Tomala, aczkolwiek to może być mała niespodzianka in minus, wszak zawodnik ten triumfował w sześciu ostatnich edycjach tej imprezy na tym dystansie. Do tego z triumfatorem Rafałem Augustynem przegrał aż o blisko 14 sekund, a jego czas to 19.50,84.

Po brązowy krążek sięgnął z kolei w siedmioboju Jacek Chochorowski notując na swoim koncie 5536 punktów. Warto odnotować, iż najlepiej zaprezentował się w skoku w dal i w pchnięciu kulą gdzie zajmował drugie miejsca.

Te wyniki dały naszym akademikom ósmą pozycję w klasyfikacji medalowej klubów oraz 11 lokatę całemu regionowi. Zwyciężyły odpowiednio AZS Katowice i województwo śląskie.