Trzy medale lekkoatletów AZS-u Politechniki Opole

Agata Furman zasłużyła na największe pochwały.
Agata Furman zasłużyła na największe pochwały. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci naszej uczelni wywalczyli je na mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Łodzi.

Obsada zawodów była bardzo dobra, bo w naszym kraju kluby zrzeszone w Akademickich Związkach Sportowych stanowią o sile “królowej sportu". W mocnej konkurencji dobrze wypadli reprezentanci AZS-u Politechniki Opole, którzy trzy razy stawali na podium - za każdym razem na jego najniższym stopniu oraz zajęli kilka lokat w najlepszej dziesiątce.

Na największe pochwały zasługuje Agata Furman, która w biegu na 400 m przez płotki zdobyła brązowy medal z wynikiem 58,92 sek., będącym jej nowym rekordem życiowym. Na 8. pozycji w tej konkurencji uplasowała się inna zawodniczka z Opola - Mirela Kujawa.

Brązowy medal wywalczył też w skoku wzwyż Konrad Owczarek. Nasz lekkoatleta, który poprzedni sezon miał całkowicie stracony z powodu kontuzji, powoli wraca do formy. W Łodzi miał rezultat 215 cm.

Trzeci medal wywalczył w trójskoku Patryk Komar (wynik 14,01 m), choć w tym przypadku określenie wywalczył jest nadużyciem. W tej konkurencji startowało bowiem zaledwie trzech zawodników i nasz lekkoatleta miał medal “z urzędu". Nie jest to jednak jego winą, że tak mało zawodników zostało zgłoszonych.

Bardzo niewiele do miejsca na podium zabrakło na 110 m przez płotki Michałowi Kuli. Zajął on 4. miejsce z wynikiem 14,37 sek. Do medalu zabrakło mu zaledwie 0,02 sek.

Tuż za podium w rzucie młotem uplasował się Rafał Ciszewski. Wynik 61,22 m to jego rekord życiowy, ale do medalu zabrakło mu bardzo dużo, bo ponad sześć metrów. Tuż za nim uplasował się Kordian Mazurkiewicz (54,25 m). Konkurencję tę wygrał należący do światowej czołówki Paweł Fajdek (Agros Zamość) ze świetnym wynikiem 79,02 m. Po zawodzie jaki sprawił na igrzyskach olimpijskich w Londynie (spalił wszystkie trzy próby w eliminacjach) w tym roku będzie chciał się “odkuć" na sierpniowych mistrzostwach świata w Moskwie.

Na 5. miejscu uplasowały się dwie opolskie specjalistki od rzutów: Iwona Stach (dysk - 46,64 m) oraz Danuta Plewnia (oszczep - 46,64 m). Piąty był także Cyprian Jasiński na 400 m przez płotki z czasem 52,83 sek. W tej konkurencji 7. miejsce zajął Mateusz Paterak, a 8. Marcin Żmuda.

W Łodzi startował też w trzech konkurencjach nasz wieloboista Krzysztof Plaskota. W skoku o tyczce, który jest jego najsłabszą stroną zajął 5. miejsce z rekordem życiowym 4,20 m. Ponadto był szósty na 110 m przez płotki i ósmy w pchnięciu kulą.

Warto jeszcze odnotować 7. lokaty Marcina Żmudy na 400 m oraz Kordiana Mazurkiewicza w rzucie dyskiem oraz 10. miejsce Sebastiana Bieli w biegu na dystansie 100 m.