Trzy medale naszych karateków

Reprezentanci opolskiego klubu (od lewej): Konrad Kozubowski, Anna Kolasińska, Aleksandra Bukowa, Rafał Rajski i trener OKKK Opole Wojciech Radziewicz, który na zawodach w Wieliczce był sędzią. archiwum klubowe
W Wieliczce odbyły się mistrzostwa Polski w formule open oraz w konkurencji kata w karate kyokushin.

Na zawodach startowało pięcioro reprezentantów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, a łącznie wzięło w nich udział 172 uczestników z 65 klubów z całego kraju. Występ naszych przedstawicieli można uznać za bardzo udany, bo troje z nich stanęło na podium.

W konkurencji kata (pokazy) niezwykle utytułowani: Aleksandra Bukowa i Konrad Kozubowski stanęli na najwyższym stopniu podium.

Tym samym nasza dwójka, posiadająca w swoim dorobku medale z najpoważniejszych imprez międzynarodowych, potwierdziła swoją dużą klasę. Obydwoje obronili tytuły mistrzowskie zdobyte przed rokiem. Zarówno wśród kobiet jak i u mężczyzn za reprezentantami OKKK plasowali się karatecy klubu z Lublina: Katarzyna Danieluk i Konrad Kozłowski.

Trzeci medal przypadł w udziale Marcelowi Niemczykowi, który w rywalizacji juniorów w kumite (walki) startował w wadze powyżej 75 kg i zajął 3. miejsce.

Wśród seniorów w kata startowała także Anna Kolasińska. Weszła do ośmioosobowego finału i ostatecznie zajęła 7. miejsce.
Piątym reprezentantem naszego klubu w Wieliczce był junior Rafał Rajski. W kata był on w finale i tak jak Kolasińska zajął 7. miejsce, natomiast w kumite w wadze do 70 kg odpadł w eliminacjach.