Trzy medale naszych sztangistów

Mistrz Polski w wadze do 77 kg Mateusz Szatkowski.
Mistrz Polski w wadze do 77 kg Mateusz Szatkowski. Sławomir Jakubowski
Reprezentanci opolskich klubów z powodzeniem startowali na mistrzostwach Polski juniorów do lat 20, które odbyły się w Zamościu.

Stuprocentową skuteczność jeśli chodzi o miejsca na podium mieli zawodnicy Budowlanych Opole. Wystąpiło ich dwóch: Mateusz Szatkowski oraz Bartłomiej Barth i obaj zdobyli medale.

Szatkowski, który do Budowlanych przyszedł kilka miesięcy temu z Polwicy Wierzbno, wygrał w wadze do 77 kg dzięki świetnej postawie w podrzucie. W dwuboju miał 286 kg (123+163). Drugi był Aleksander Choszcz (Atleta Gdańsk) 285 kg (129+156), a trzeci Patryk Banaszewski (Start Grudziądz) 284 kg (130+154).

Barth w kat. 85 kg zdobył srebro z wynikiem 301 kg (137+164). Wygrał Mariusz Petka (HKSKatowice) 305 kg (140+165), a trzeci był Mateusz Sowa (Mazovia Ciechanów) 295 kg (135+160).

W klasyfikacji Sinleare'a, przeliczającej wynik na wagę zawodnika, Szatkowski miał czwarty rezultat spośród wszystkich startujących zawodników, a Barth - piąty.

Srebrny medal zdobył też Tomasz Komorowski (MOSOpole) w wadze do 56 kg z wynikiem 206 kg (91+115). W podrzucie dwa razy atakował 119 kg, by zdobyć złoto, ale mu się nie udało. Wygrał Adrian Franczyk (Polwica Wierzbno) z wynikiem 210 kg (97+113).

Wszyscy trzej medaliści z Opola są kandydatami do startu na mistrzostwach świata juniorów do lat 20, które w czerwcu odbędą się we Wrocławiu.

W Zamościu startowało jeszcze czterech innych naszych sztangistów. Łukasz Kopeć był 8. w wadze 69 kg, jego klubowy kolega z MOS-u Opole Jonatan Bogdans 9. w kat. 85 kg. W tej kategorii wystąpili też zawodnicy klubu Spot Light Cisek. Mateusz Michałek był 18., a Sebastian Juraszek 21.