Trzy medale siłaczy z Olszanki

Łukasz Czajkowski
Łukasz Czajkowski Klubowe
Łukasz Czajkowski z LZS-u KS Olszanka - Pogorzela wywalczył w Żorach dwa złote medale Otwartych Mistrzostwach Śląska w wyciskaniu leżąc.

Nasz zawodnik uzyskał wynik 180 kg (133,74 pkt. Wilks'a), co dało mu pierwsze miejsce w kategorii wiekowej juniorów do lat 20 i jednocześnie w kategorii open juniorów do lat 23 (waga do 83 kg).

W zawodach wystartował również Andrzej Kozłowski, który uzyskał wynik 175 kg i zdobył srebrny medal w kategorii weteranów w grupie wiekowej 40-49 lat.

Obaj nasi reprezentanci zostali również sklasyfikowani w grupie seniorów kategorii wagowej 74 kg i zajęli odpowiednio: Czajkowski - czwarte miejsce, a Kozłowski - piąte.

Kolejnym startem dla opolskich zawodników będą Mistrzostwa Polski, które za dwa tygodnie odbędą się w Chorzowie. Tymczasem Sławomir Sidorowicz przygotowuje się do Mistrzostw Europy w TSK.