Trzy miejskie przychodnie w Opolu łączą się w jedną spółkę. Czy skróci to kolejki do lekarza?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Jeśli w przychodni Centrum wolny termin do lekarza będzie dopiero za kilka dni, to przy rejestracji pacjent będzie informowany o możliwości skorzystania z wcześniejszego terminu w innej miejskiej placówce
Jeśli w przychodni Centrum wolny termin do lekarza będzie dopiero za kilka dni, to przy rejestracji pacjent będzie informowany o możliwości skorzystania z wcześniejszego terminu w innej miejskiej placówce Mateusz Majnusz
W Opolu powołano nową miejską spółkę, która będzie zarządzać trzema przychodniami podlegającymi miastu. Ma to poprawić dostęp do lekarzy oraz poszerzyć ofertę świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców.

Do tej pory na terenie Opola działały trzy miejskie przychodnie: Centrum przy ul. Kościuszki, Śródmieście przy ul. Waryńskiego oraz Zaodrze przy ul. Licealnej, które konkurowały między sobą o pacjentów, a każda z nich oferowała również odrębny zestaw świadczeń. To sprawiało, że pacjenci z poszczególnych placówek nie zawsze mieli dostęp do tych samych usług.

Od 1 kwietnia wszystkie przychodnie zostały połączone w jedną spółkę - Centrum Zdrowia w Opolu.

- Takie rozwiązanie pozwoli pacjentom Centrum Zdrowia na jeszcze lepszy dostęp do wszystkich lekarzy w spółce, a nie jak dotychczas tylko w przychodni, w której był zapisany. W praktyce oznacza to, że jeśli np. w przychodni Centrum wolny termin do lekarza będzie dopiero za kilka dni, to przy rejestracji pacjent będzie informowany o możliwości skorzystania z wcześniejszego terminu w innej miejskiej placówce – wyjaśnia wiceprezydent Opola Przemysław Zych.

Wszystko z korzyścią dla mieszkańców

W uroczystości otwarcia Centrum Zdrowia wzięła udział także posłanka PiS Violetta Porowska, która pełniła funkcję dyrektora przychodni Centrum i przez wiele lat była orędownikiem fuzji miejskich ZOZ-ów.

- Duży może więcej, a szczególnie taki duży, który składa się z trzech podmiotów, które przez ostatnie lata sprawdziły się po obu brzegach Odry. Stąd pomysł, aby nie stać w miejscu, nie być tylko beneficjentem stanu zastanego, ale rozwijać się z korzyścią dla mieszkańców. Pomysł, aby stworzyć wielkie Centrum podyktowany jest większym dostępem dla pacjentów oraz większą atrakcyjnością dla kadry medycznej. To są cele, które przyświecają nowej jednostce – podkreśla poseł Porowska.

Zwiększy się liczba wizyt kardiologicznych

Prezesem Centrum Zdrowia został prof. Tomasz Halski, do niedawna szef przychodni Śródmieście w Opolu i były rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

- Już teraz mogę powiedzieć, że prawdopodobnie na terenie Centrum Zdrowia zwiększy się liczba możliwych wizyt kardiologicznych – zapowiedział prezes Halski.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska