Trzy nowe zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Od początku epidemii już 602 przypadki. Wciąż duży przyrost zakażeń na Śląsku

Magdalena Żołądź
Magdalena Żołądź
Karolina Misztal
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 236 nowych zakażeniach w Polsce. Trzy dotyczą województwa opolskiego. Na Śląsku aż 187 nowych przypadków!

Jak informuje rzecznik prasowy wojewody opolskiego, trzy nowe przypadki w województwie opolskim dotyczą mieszkańców powiatów opolskiego i oleskiego.

W powiecie oleskim lokalnie zakaził się koronawirusem mężczyzna w sile wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej.

Z kolei w powiecie opolskim przybyła dwa nowe zakażenia. To mężczyzna w wieku senioralnym oraz kobieta w sile wieku.

Senior przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, jego stan jest dobry. Kobieta również jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie domowej. Do obu zakażeń doszło lokalnie.

Liczba zakażonych mieszkańców województwa opolskiego od początku epidemii wynosi 602 osoby.

Powiększa się grono ozdrowieńców. Koronawirusa pokonała kolejna trójka mieszkańców: seniorka z Opola, która była hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu oraz dwie kobiety w średnim wieku: z powiatu namysłowskiego i Opola. Obie panie przebywały w izolacji domowej.

Na Opolszczyźnie mamy już 301 ozdrowieńców.

Czytaj także

Czy grozi nam trzecia fala?

Wideo

Dodaj ogłoszenie