Trzy sukcesy zapaśników z Namysłowa

Na najwyższym stopniu podium Paweł Malicki i jego klubowy trener Krzysztof Pawlak. Klubowe
Reprezentanci Orła walczyli z powodzeniem podczas mistrzostw kraju juniorów oraz Pucharu Polski kadetów, a także w mocno obsadzonym turnieju kobiet w miejscowości Gniew.

W Staszowie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 oraz II Puchar Polski kadetów do lat 17, który był zarazem drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych). Orzeł Namysłów reprezentowało podczas zawodów trzech zawodników w stawce ponad 300 z 65 klubów.

Po rewelacyjnych walkach Paweł Malicki w kategorii do 74 kg został mistrzem kraju i ma już na swoim koncie złota w młodzikach, kadetach i juniorach, a niedawno wygrał także Puchar Polski do lat 23. Namysłowianin w Staszowie w półfinale pokonał Patryka Kaźmierowskiego (Tęcza Środa Wlkp), a w walce finałowej Remigiusza Waśkowskiego (Dąb Brzeźnica).

Z kolei Mateusz Malicki, startujący po raz pierwszy w kat. do 96 kg zajął dobre 5. miejsce, będąc bardzo blisko zdobycia brązowego medalu i tylko chwila nieuwagi w końcówce walki z Karolem Chołujem (AKS Białogard) pozbawiła go miejsca na podium.

W grupie kadetów do pucharowych zawodów przystąpił z naszych tylko Kacpra Bielenia (do 76 kg), który po niezłym występie wywalczył 5. miejsce i czeka na opublikowanie oficjalnego rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego, który odpowie na pytanie czy zapewnił sobie awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W finałach tej ostatniej imprezy zobaczymy na pewno: Mateusza Buczkowskiego i Jakuba Makucha (obaj Orzeł).

Równie dobrze jak Paweł Malicki spisały się dwie jego klubowe koleżanki podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich. W stawce juniorek do lat 20 Alicja Czyżowicz (do 55 kg) oraz Ewelina Ciunek w (do 67 kg) pewnie sięgnęły po końcowy triumf i po raz kolejny potwierdziły swoje wysokie umiejętności.