Trzynasta emerytura 2024 - tabela netto. Wiemy, ile wyniosą trzynastki dla seniorów

mm
Wideo
od 16 lat
Wiemy już, jakie w tym roku będą trzynaste emerytury. Po tym, jak potwierdzono wskaźnik waloryzacji emerytur można też wyliczyć stawki dodatkowych świadczeń dla seniorów. Zobacz, ile wyniesie 13. emerytura 2024 i jaką kwotę dostaniesz.

Trzynasta emerytura 2024 - takie pieniądze dostaną seniorzy

Trzynastą emeryturę seniorzy otrzymają wraz z kwietniowym świadczeniem. Oznacza to, że w kwietniu do seniorów dociera większy przelew z ZUS-u: podstawowa emerytura oraz trzynasta emerytura.

Zobacz także:Tyle zyskali emeryci netto. Mamy wyliczenia miesięcznego zysku na rękę po waloryzacji

Jakie będą przelewy w tym roku? Już wiadomo, że wskaźnik waloryzacji w 2024 roku wyniesie 12,12 proc. Ten wskaźnik to kluczowa informacja w przypadku "trzynastek", bo od wzrostu emerytury minimalnej zależą wypłaty tego świadczenia.

Emerytury wraz z trzynastką - oto tabela wyliczeń netto

Biorąc pod uwagę zapowiadany wskaźnik wyliczono, że emerytura minimalna od 1 marca 2024 roku wyniesie 1780,96 zł brutto. Taka będzie też stawka trzynastej emerytury. Trzeba jednak pamiętać, że wypłaty na rękę będą się różnić, bo od kwoty brutto pobrana zostanie zaliczka na podatek dochodowy i składka zdrowotna. Ile seniorzy dostaną na rękę? Sprawdź klikając poniższy link do tabeli.

Rząd wcześniej zapowiedział, że emerytury wzrosną od marca minimum o 12,3 procent. Ostateczne podwyżki są nieco niższe.

Takie będą wypłaty trzynastych emerytur. Tyle dostaną seniorzy w kwietniu 2024

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura zostanie wypłacona wraz z kwietniowym świadczeniem wszystkim emerytom i rencistów, który będą mieli prawa do pobierania takiego świadczenia na dzień 31 marca 2024. Nie będzie trzeba składać żadnych wniosków, a wypłaty trafią do wszystkich uprawnionych automatycznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trzynasta emerytura 2024 - tabela netto. Wiemy, ile wyniosą trzynastki dla seniorów - Gazeta Pomorska

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska