TSKN wydał dwujęzyczną książeczkę z płytą dla najmłodszych

Krzysztof Ogiolda
Zuzanna Herud z książką i płytą ze słuchowiskiem.
Zuzanna Herud z książką i płytą ze słuchowiskiem. Fot. Krzysztof Ogiolda
Autorką książeczki „Antonia. W poszukiwaniu swojej wyspy” jest Zuzanna Herud. Ilustracje wykonała Katarzyna Brabańska-Blania.

„Lubię żeglować, podróżować i przeżywać dzikie przygody – przedstawia się młodym czytelnikom na początku książki Antonia. Można mnie rozpoznać po moich szalonych skarpetkach. Mam je, odkąd pamiętam. Najlepsze w nich jest to, że każda jest inna”.
Książeczka jest tak zbudowana, że na każdej parzystej stronie znajdujemy tekst po niemiecku i po polsku, a na sąsiadującej nieparzystej ilustrację pomagającą wyobrazić sobie przygody Antonii.

- Z tyłu książki dzieciaki znajdą kilka kolorowanek, którym same mogą nadać barwy. Mam nadzieję, że to je dodatkowo zachęci – mówi Zuzanna Herud. - Dodaliśmy także płytkę z tą samą historią, ale w formie słuchowiska. Zarówno w niemieckiej, jak i w polskiej wersji językowej.

Pani Zuzanna napisała tekst adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III.

- Antonia, która wcześniej mieszkała na statku, szuka własnej wyspy i domu – odsłania zarys fabuły. - Jest szczególną postacią, bo pół-żeglarką i pół-piratką. Ma więc złożoną, wielokulturową tożsamość, jak członkowie różnych mniejszości. Nie zostaje przyjęta na wyspie żeglarzy. Cudem unika strącenia do morza i pożarcia przez rekiny na wyspie piratów. Ratuje ją tajemnicza postać i prowadzi na wyspę Silesio, gdzie osoby o różnych cechach mogą mieszkać razem, lubią się, tolerują i cieszą sobą nawzajem.

Książka zostanie dostarczona m.in. do przedszkoli, w których naucza się niemieckiego jako języka mniejszości, a także do Klubów Malucha prowadzonych przez DWPN. Do wyczerpania zapasów chętni rodzice mogą ją otrzymać w opolskiej siedzibie TSKN.
Jej wydanie wsparły Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Polski i Niemiec.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska