Turniej ATP w Sofii. Passa trwa. Szóste zwycięstwo Polaka z rzędu!

Łukasz Konstanty
Andrzej Szkocki/Polska Press
Polsko-monakijski debel Jan Zieliński i Hugo Nys awansował do półfinału turnieju ATP w Sofii. W ćwierćfinale wyższość rozstawionego z numerem cztery duetu musieli uznać Kazachowie - Andriej Gołubiew i Ołeksandr Niedowiesow.

Zaledwie 22 minuty trwał pierwszy set, zakończony zwycięstwem Polaka i Monakijczyka 6:1. Dwa przełamania i zaledwie dwanaście przegranych wymian w siedmiu gemach dobitnie wskazują, która dwójka w nim rządziła, a kto robił za statystów.

Znacznie trudniejsze warunki Gołubiew i Niedowiesow postawili w drugim secie. Obydwie pary regularnie wygrywały gemy przy własnym podaniu, a przy stanie 4:5 Zieliński i Nys obronili dwie piłki setowe. Niewykorzystana szansa najwyraźniej podłamała rywali, którzy w następnym gemie nie ugrali nawet punktu, a w kolejnym straty nie byli już w stanie odrobić i ostatecznie przegrali 5:7

W półfinale polsko-monakijski duet zmierzy się z Brazylijczykiem Rafaelem Matosem i Hiszpanem Davidem Vegą Hernandezem, parą rozstawioną w sofijskim turnieju z numerem drugim.

W rywalizacji singlowej w Sofii udział bierze Kamil Majchrzak. Polak dotarł już do ćwierćfinału. Jego najbliższym rywalem będzie Szwajcar Marc-Andrea Huesler.

Turniej ATP w Sofii - 1/4 finału debla
Jan Zieliński, Hugo Nys (Monako) - Andriej Gołubiew, Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:1, 7:5