Turniej barażowy w Brzegu. Stal Odra pokonała ŁKS

Roman Baran
Agata Majka (z piłką) po raz kolejny udowodniła, że wzrost nie jest decydujący w walce pod koszami i rzuciła wyższym łodziankom aż 26 punktów. Roman Baran
Lider Swarzędz i Stal Odra Brzeg prowadzą po pierwszym dniu turnieju półfinałowego o awans do I ligi koszykarek. Dziś od godz. 12 kolejne mecze.

W pierwszym piątkowym spotkaniu Lider Swarzędz wygrał z AZS-em Uniwersytet Śląski Katowice 76:57. O wysokim zwycięstwie zdecydowały ostatnie fragmenty meczu, kiedy Lider uzyskał wyraźną przewagę.

W wieczornym pojedynku Stal Odra zmierzyła się z ŁKS-em. Brzeżanki źle rozpoczęły mecz, bo po 2 minutach najwyższe w zespole: Agata Majkai Katarzyna Iwanicka miały na koncie już po dwa faule.

Na szczęście rywalki myliły się z rzutów wolnych, a koszykarki z Brzegu potrafiły unikać kolejnych przewinień, dobrze radząc sobie pod tablicami.

Pierwszą połowę wygrały łodzianki, ale po trzech kwartach to Odra prowadziła jednym oczkiem.

Cała druga połowa była popisem Martyny Mićków (rzuciła 20 punktów), która dobrze mijała rywalki i często zdobywała punkty wchodząc pod kosz.

Wtórowała jej Majka (26 punktów), która z każdą minutą coraz lepiej radziła sobie z wyższymi łodziankami i pod tablicą była dla nich nie do powstrzymania.

Ten duet w odpowiednim momencie rzutami za 3 punkty wspierały Justyna Daniel i Magdalena Kowalska.

Zrezygnowany ŁKS w końcówce nie był już w stanie zniwelować niewielkiej przewagi wypracowanej przez brzeżanki i obyło się bez dramatycznej końcówki. Stal Odra wygrała 78:70.