Turniej siatkarzy w Oleśnie wygrali goście z Raciborza

Gracjan Sachnik w przerwie letniej przeniósł się z AZS-u Politechniki Opole do UKS-u Strzelce Opolskie. Sławomir Jakubowski
W imprezie wystąpiły: Rafako Racibórz oraz trzy nasze zespoły: AZS Politechnika Opole, UKS Strzelce Opolskie i drużyna Zaksy Kędzierzyn-Koźle z Młodej Ligi.

Dla 2-ligowych zespołów z Raciborza, Opola i Strzelec Opolskich ten turniej był próbą generalną przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Te startują w najbliższy weekend. Wszystkie te drużyny będą rywalizować ze sobą w jednej grupie.

Turniej wygrało Rafako, które zwyciężyło we wszystkich meczach. Pokonało: AZS Opole 3:0, UKS Strzelce Opolskie także 3:0 i 3:2 ekipę młodzieżową Zaksy. Kędzierzynianie zajęli 2. miejsce z dorobkiem pięciu punktów (porażki po 2:3 z opolanami i Rafako oraz zwycięstwo 3:1 nad drużyną ze Strzelec Opolskich). Trzecie miejsce przypadło akademikom z Opola, którzy uzbierali trzy punkty(wygrali 3:2 z Zaksą i punkt za porażkę 2:3 ze strzelczanami). UKS był czwarty z dorobkiem dwóch "oczek".