Tychy: Gwałcili kandydatki na nianie. Młode małżeństwo...

  Tychy: Gwałcili kandydatki na nianie. Młode małżeństwo tymczasowo aresztowane

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sprawie wykorzystywania seksualnego kandydatek na nianie zostało zatrzymane młode małżeństwo z Tychów

  W sprawie wykorzystywania seksualnego kandydatek na nianie zostało zatrzymane młode małżeństwo z Tychów ©arc

  Gwałt w Tychach na kandydatkach na nianie? Trwa prokuratorskie śledztwo. Czy młode małżeństwo z Tychów pod pretekstem poszukiwania niani zwabiało do mieszkania kobiety, a następnie wykorzystywało seksualnie kandydatki? Poszukiwane są poszkodowane osoby lub osoby mają jakiekolwiek informacje o tego typu zdarzeniach. - Śledczy oraz prokurator chcą wykluczyć przestępczy proceder i upewnić się, że nie ma więcej pokrzywdzonych w tej sprawie - tłumaczą śledczy.
  W sprawie wykorzystywania seksualnego kandydatek na nianie zostało zatrzymane młode małżeństwo z Tychów

  W sprawie wykorzystywania seksualnego kandydatek na nianie zostało zatrzymane młode małżeństwo z Tychów ©arc

  Gwałt na kandydatkach na nianie  Pod koniec czerwca Sąd Rejonowy w Tychach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu młodego małżeństwa podejrzanego o doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego dwóch pokrzywdzonych w mieszkaniu na osiedlu „M”.

  - Małżeństwo miało zwerbować kobiety pod pretekstem opieki nad ich dzieckiem i po wspólnym spożywaniu alkoholu zmuszać je do odbycia stosunków seksualnych - wyjaśnia st. asp. Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

  Wszystko zaczęło się w czerwcu od nastolatki (prokuratura nie zdradza wieku dziewczyny), która opiekowała się dwuletnim dzieckiem 26-letniego mężczyzny i 24-letniej kobiety.
  Pewnego dnia, kiedy małoletnia dziewczyna opiekowała się dzieckiem do akcji miał wkroczyć zatrzymany ojciec malucha. Doszło do czynów, których w umowie nie było. Została zgwałcona, a wypuszczona do domu po kilku godzinach. Już nie wróciła do pracy u młodego małżeństwa, ale od razu też nie poszła na policję.

  Kolejną ofiarą była już dorosła kobieta.

  - Poszkodowana przypadkowo się znalazła w mieszkaniu tego małżeństwa. Spotkali ją na ulicy i zaprosili, aby zaopiekowała się dzieckiem, bo "gdzieś mieli wyjść" - mówi prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska z Prokuratury Rejonowej w Tychach.

  Kobieta została poczęstowana alkoholem, ale zdaniem śledczych, to nie miało większego wpływu na zdarzenie. Została brutalnie zgwałcona przez małżeństwo. Miała być bita, krępowana. Napastnicy jej grozili. Niestety, w trakcie przestępstw w domu było obecne dziecko.

  Poszkodowana po wyjściu z domu poszła na policję. Zebrany materiał pozwolił na tymczasowe zatrzymanie małżeństwa. Wkrótce potem na policję zgłosiła się też rodzina nastolatki.

  Małżeństwu grozi 15 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego tyskiej komendy prowadzący śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach apelują, by osoby, które zostały potraktowane w podobny sposób, jak i osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie zgłosiły się do Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub skontaktowały się telefonicznie pod numerem telefonu (32)3256235, 3256280 lub 3256255.

  Śledczy zapewniają anonimowość.  Czytaj także:
  Nauczyciel molestował uczennice w Żywcu? Prokuratura kieruje akt oskarżenia do sądu.
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo