U kobiet Rolnik walczył o medal w futsalu, w 3 lidze derby, a 4 liga zaczęła

W derbach Unia przegrała u siebie z Plonem 1-3.
W derbach Unia przegrała u siebie z Plonem 1-3. Materiały Unii Opole
Ze względu na przerwę reprezentacji piłki nożnej kobiet nie grała ekstraliga kobiet gdzie występuje Rolnik Głogówek. Nie znaczy to wcale, że ten zespół oraz inne nasze ekipy odpoczywały.

Jeśli chodzi o team z powiatu prudnickiego to w weekend dokończył on rywalizację o mistrzostwo Polski w futsalu za sezon 2019/20. W Poznaniu mieliśmy bowiem Final Four. Niestety dziewczęta z Rolnika zostały tym razem bez medalu. W półfinale bowiem przegrały z AZS UJ Kraków 0-5, w starciu otrzecie miejsce uległy Słomniczance Słomniki 1-3 (gol Anety Szymanowskiej).

Na pełnowymiarowych boiskach grały za to naszeg ekipy z 3 i 4 ligi. Na wyższym z tych poziomów mieliśmy nawet derby, a w nich to Plon Błotnica Strzelecka wygrał w Opolu z Unią 3-1. Emocji było też co niemiara, tym bardziej, że na 10 minut przed końcem przyjezdne przegrywały. Wtedy jednak zaczęły odrabiać straty na całego. Ostatecznie do siatki miejscowych trafiły Izabela Frąckowiak i Magdalena Truszczak, a był także jeden gol samobójczy. Dla opolanek bramkę zdobyła Anastazja Nowaczek.

Trzeci nasz team w grupie 3 czyli Polonia Prószków grała w Zabrzu z KKS-em i poległa 0-6.

Pozostałe wyniki:
Jaskółki Chorzów - Czarni II Sosnowiec 0-8, Promień Żary - Stilon Gorzów Wielkopolski 1-1, Ślęza Wrocław - Polonia Świdnica 0-0, Warta Gorzów Wielkopolski - MUKS Kostrzyn nad Odrą 9-0.

Zmagania tymczasem zainaugurowała również 5 liga, a pierwszym liderkami zostały dziewczęta z UKS SAP Brzeg, które rozbiły rezerwy wspomnianego Plonu 12-2. Swój mecz wygrało za to zaplecze Unii pokonując na wyjeździe LZS Pakosławice 4-2. W trzecim starciu z kolei Piast Strzelce Opolskie zremisował u siebie ULKS Bogdańczowice. Pauzował natomiast Rolnik II.