U pracownicy DPS w Strzelcach Opolskich wykryto koronawirusa. W całej placówce została wprowadzona kwarantanna, personel nie wraca do domów

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
DPS Strzelce Opolskie przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie.
DPS Strzelce Opolskie przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. DPS Strzelce Opolskie
Na razie nie wiadomo czy 55 podopiecznych i 13 pracowników personelu też zostało zakażonych. Pierwsze wymazy zostaną pobrane w środę. Placówka jest odizolowana od świata, ale wszyscy czują się dobrze i mają nadzieję, że nikt nie zachoruje.

DPS w Strzelcach Opolskich to placówka dla przewlekle somatycznie chorych i niepełnosprawnych fizycznie. W sobotę okazało się, że jedna z pracujących tam pielęgniarek jest zakażona koronawirusem. Pozytywny wynik dały badania przesiewowe, w których kobieta wzięła udział w związku z innymi obowiązkami zawodowymi.

Byliśmy gotowi na to, że taka sytuacja może się pojawić. - mówi portalowi nto.pl Jolanta Osuch, dyrektor DPS Strzelce Opolskie. - Wprowadziliśmy wcześniej specjalne procedury, które zadziałały.

Owe procedury zakładały między innymi zgromadzenie odpowiedniej ilości środków ochronnych, a także gotowość do pozostania w kwarantannie. Personel, który znajdował się w sobotę wieczorem w pracy -w sumie 13 osób - zdecydował, że pozostanie na miejscu z seniorami. Dom został w praktyce odizolowany od świata.

Nikt z nas, ani żaden z ponad 50 podopiecznych nie ma objawów choroby. Czujemy się dobrze, mamy mnóstwo energii do pracy - dodaje Jolanta Osuch. - Bardzo swojemu personelowi dziękuję za to zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

Personel i podopieczni podzieleni zostali na niewielkie grupy, które również nie mają ze sobą pełnego kontaktu. W ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest minimalizowane.

O wszystkim natychmiast powiadomiono sanepid. Ten przeprowadził wywiad i na jego podstawie ustalił terminy badań. Uzależnione są od momentu kontaktu z zakażoną pracownicą. Pierwsze badania odbęda się w środę.

Sytuację w DPS Strzelce Opolskie stale monitoruje Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska