Uczennice z Nysy mają najlepszy projekt na biznes!

Kla
Zwyciężczynie z "ekonomika” (od lewej): Patrycja Kamińska,  nauczyciel-opiekun Stella Woźniak i Marta Lepak.
Zwyciężczynie z "ekonomika” (od lewej): Patrycja Kamińska, nauczyciel-opiekun Stella Woźniak i Marta Lepak.
Ekipa z Zespołu Szkół Ekonomicznych zwyciężyła w konkursie na najlepszy projekt na biznes. Dziewczyny miały pomysł na Wieżę Ciśnień.

Uczennice zaproponowały utworzenie Opolskiego Centrum Edukacji, czyli instytucji na miarę warszawskiego Centrum Kopernika, które bez wątpienia stało się hitem na skalę ogólnokrajowa i dziś nie może opędzić się od odwiedzających.
- Nysie takie centrum też by się przydało - mówi Marek Rymarz z Powiatowego Urzędu Pracy, który był organizatorem konkursu dla młodych przedsiębiorczych "Moja firma w moim powiecie".

Zwycięski projekt, którego autorkami są uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie: Patrycja Kamińska i Marta Lepak, kładzie główny nacisk na edukację dzieci i młodzieży poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia.
Zgodnie z planem we wspomnianej Wieży Ciśnień dzieciaki mogłyby brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, głównie z zakresu nauk ścisłych: matematyki, chemii, fizyki.

Na bazie centrum mogłoby również funkcjonować tak zwane mobilne laboratorium, gdzie kadra naukowa prezentowałaby rozliczne doświadczenia i eksperymenty nie tylko w Nysie, ale również w całym powiecie, a nawet województwie.
- To innowacyjny pomysł, który spodobał się nam najbardziej - zapewnia Rymarz. - Ocenialiśmy nie tylko samą koncepcję, ale również plan na sfinansowanie przedsięwzięcia. A fakt, że wygrał właśnie "ekonomik", potwierdza tylko, że w szkole tej dobrze owej ekonomii uczą...

Pozostałe projekty również były ciekawe. Sporo emocji wzbudziły na przykład "Pierogi u babci" autorstwa ekipy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Zwłaszcza, że prezentacja połączona była z degustacją.

- Równie świetnym pomysłem był plan na zagospodarowanie pałacu w Siestrzechowicach na tzw. strefę ciszy. Zdaniem zespołu z nyskiego Carolinum mogłoby tam powstać miejsce bez internetu, telefonów komórkowych i innych "dobrodziejstw" XXI wieku - dodaje pan Marek.

Warto wspomnieć, że wszystkie zespoły szkolne prezentowały się samodzielnie przed jury złożonym głównie przedsiębiorców i samorządowców.

Projekty natomiast oceniane były pod kątem innowacyjności, realności powodzenia i ich szans na realizację, wykorzystywania potencjału regionu oraz samego sposobu prezentacji.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska