Sławomir Draguła
Na starcie tegorocznej imprezy stanęło 259 zawodników.
Na starcie tegorocznej imprezy stanęło 259 zawodników. Bartek Jakubczyk
Chrząszczyce. Biegacze wspomogli budowę stadionu.

259 zawodników stanęło na starcie III edycji crossowego biegu „Wzgórzowa 13”. Zawody w weekend zorganizowano w Chrząszczycach w gminie Pró­szków. Trasa biegu wiodła m.in. przez poligon wojskowy w Wi­nowie. - Nowa urozmaicona i wymagająca trasa wynosiła tradycyjnie 13 km - informuje Dorota Szot z opolskiej firmy Struxi, która współorganizowała imprezę.

W tym roku najszybszy był Daniel Kokot, który z czasem 54:03 ustanowił rekord trasy. Dochód z opłat startowych drużyn został przekazany na wsparcie budowy stadionu lekkoatletycznego w Chrzą­szczycach, na którym w tym roku zlokalizowana była meta biegu. W kategorii kobiet wygrała Natalia Broj, druga była Monika Mrugała, a trzecia Magdalena Gregorczyk. Wśród mężczyzn wygrał Daniel Kokot, przed Łu­kaszem Hryniowem i Krystianem Stachem. W kategorii sztafet triumfował BBL Opole – drużyna męska, drugie miejsce przypadło ekipie Po­laris Champions, a trzecie OSP Chrząszczyce. W przyszłym roku kolejna edycja „Wzgórzowej 13”.