Treści promowana Targi nto

Uczniowie będą tworzyć swoje drzewa genealogiczne. Archiwum Państwowe ogłosiło konkurs. Zgłoszenia do końca marca

Krzysztof Marcinkiewicz
W aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” można tworzyć drzewo genealogiczne, dodawać zdjęcia i opisy członków rodziny oraz gromadzić informacje potrzebne do zgłoszenia w konkursie, a także odnawiać stare zdjęcia.
W aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” można tworzyć drzewo genealogiczne, dodawać zdjęcia i opisy członków rodziny oraz gromadzić informacje potrzebne do zgłoszenia w konkursie, a także odnawiać stare zdjęcia. 123rf
Archiwum Państwowe ogłosiło konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, skierowany do uczniów VI klas szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu będą tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny w konkursowej aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”, na co będą mieli czas do końca marca.

Organizatorzy konkursu liczą, że poprzez odkrywanie pamiątek, dokumentów i starych rodzinnych fotografii, konkurs będzie szansą na poznanie swojej historii.

Jak zapewnia dr Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu, podczas konkursu pracować będzie nie tylko dziecko, ale również rodzice i dziadkowie, którzy zostaną zaangażowani w przekazanie wiedzy o rodzinie kolejnemu pokoleniu.

- Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika. Jej dodatkowym walorem jest możliwość koloryzowania starych fotografii. Tym bardziej warto przeszukać domowe szuflady, odnaleźć stare zdjęcia i nadać im nowy blask. Przygotowanie pracy konkursowej w rodzinnej atmosferze jest doskonałym sposobem na spędzenie długich zimowych wieczorów – mówi dr Aleksandra Starczewska-Wojnar.

W aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” można tworzyć drzewo genealogiczne, dodawać zdjęcia i opisy członków rodziny oraz gromadzić informacje potrzebne do zgłoszenia w konkursie, a także odnawiać stare zdjęcia. Dostępne w aplikacji narzędzie do koloryzacji obrazu wykorzystuje sztuczną inteligencję opartą na modelu głębokiego uczenia (deep learning). Po wielu godzinach trenowania potrafi przywrócić kolor dowolnemu obrazowi.

Zgłoszenia przesyła nauczyciel w aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” do 31 marca br. za pośrednictwem odpowiedniego formularza.

W I etapie konkursu wojewódzkie komisje konkursowe wybiorą 3 finalistów, którzy przejdą do etapu ogólnopolskiego. W II etapie kapituła konkursu wybierze spośród nich 3 laureatów oraz przyzna 12 wyróżnień. Listy laureatów i wyróżnionych uczniów zostaną ogłoszone do 15 maja 2022 roku.

Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie (na poziomie ogólnopolskim), a także nauczyciele będący ich opiekunami otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizatorami konkursu są Minister Edukacji i Nauki i Archiwa Państwowe, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Aplikacja konkursowa dostępna jest POD LINKIEM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata Harris-Trump. Kto wygrał przedwyborcze starcie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska